ابر و روکش اتو پرس

ابر و روکش اتو پرس با پارچه نسوز اتو پرس چه نقشی دارند؟

ابر یکی از قسمت هایی می باشد که شاید به نظر خیلی ها نقش مهمی در اتوپرس نداشته باشد، اما در واقع اینطور نبوده و ابر یکی از قسمت های اصلی اتوپرس به حساب می آید.

ابر در اتوپرس با توجه به داشتن قابلیت ارتجاعی به باز شدن چروک لباس ها کمک می کند و باعث می شود که این عمل راحت تر اتفاق بیافتد. البته ابر مورد استفاده باید ضخامت استاندارد و مناسب با توجه به مدل اتوپرس داشته باشد. چرا که در غیر این صورت اگر ابر ضخامت زیادی داشته باشد باعث عملکرد ناقص اتوپرس شده و آسیب دیدن ستون اتوپرس را در پی خواهد داشت.

از طرفی اگر ضخامت ابر مورد استفاده در اتوپرس از حد استاندارد کمتر باشد چروک های لباس باز نشده و عملا اتوپرس کاربرد خود را از دست می دهد. پس لازم است به منظور تهیه و یا تعویض ابر اتوپرس خود با در نظر گرفتن نکات بالا و با توجه به نوع اتوپرس خود اقدام به تهیه ابر برای اتوپرس خود نمایید. به دلیل کیفیت بالای ابرهای موجود در فنی بلد و همچنین استاندارد بودن آن ها می توانید خرید ابر و روکش اتوپرس خود را با خیال راحت از فنی بلد انجام دهید.

نقش پارچه نسوز در ابر و روکش اتو پرس

روکش یا پارچه مورد استفاده در اتوپرس انواع متفاوتی دارد. نوع ساده آن که از پارچه های معمولی تهیه می شود ریسک بالایی دارد به طوری که در اثر استفاده سوخته، تغییر رنگ داده، ماهیت اصلی خود را از دست می-دهد و به شدت افت کیفیت پیدا می کند.

توجه داشته باشید که با استفاده از پارچه معمولی به عنوان روکش اتوپرس امکان چسبیدن لباس و پارچه به همدیگر خیلی زیاد می باشد و در صورت کوچک بودن لباس اتو شونده، احتمال چسبیدن روکش به سطح بالایی اتوپرس وجود دارد.

اما در مدل پارچه نسوز اتو پرس به هیچ عنوان پارچه نخواهد سوخت و تغییر رنگ نیز نخواهد داد. پارچه نسوز، پارچه ای است که از الیاف های فایبرگلاس، آرامید یا کولار، گرافیت، فایبر سرامیک و الیاف  های متنوع دیگری ساخته می شود، و با توجه به الیافی که در این پارچه ها به کار رفته است دارای مقاومت حرراتی و کاربردهای متعدد و مختلفی است.

شما می توانید در فنی بلد اقدام به تهیه ابر و روکش اتو پرس خود با جنس پارچه نسوز با کیفیت عالی اقدام نمایید. برای آشنایی بیشتر شما با پارچه های نسوز در ادامه مختصری درباره انواع پارچه نسوز و خصوصیات و ویژگی های جالب آن ها توضیح می دهیم.

پارچه نسوز چیست؟

پارچه­های نسوز دارای مقاومت زیادی در برابر حررات هستند و همان طور که از نام آن­ها روشن است غیر قابل اشتعال هستند به گونه­ای که حتی اگر در دمایی بالاتر از دمای آستانه­ی تحمل خود قرار بگیرند، بدون این که شعله ور شوند کم کم تجزیه و متلاشی می شوند.

دانستن این نکته نیز شاید برایتان جالب باشد که بعضی از پارچه های نسوز مقاومت بالایی در برابر اشتعال دارند، به طوری که حتی می توانند خود را خاموش کنند که واقعا ویژگی منحصر به فردی می­باشد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code