تعمیر اتو بخار

۱۵ ۰۲ ۱۴۰۰

تعمیر اتو بخار |دستگاه اتو بخار یکی از لوازم خانگی است که ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات اتو بخار داشته باشید. این مشکل ممکن است از عدم استفاده صحیح و یا گذشتن عمر قطعات دستگاه به وجود آید. در بعضی مواقع استفاده از خدمات درست یک مجموعه، موجب می شود تا با هزینه مناسب تر اتو بخار شما به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد و احتیاجی به خرید دستگاه جدید با هزینه بالا نباشد.

خدمات ویژه تعمیر اتو بخار در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یک مرکز تعمیر اتو دستی مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به تعمیر اتو بخار پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه که خدمات سرویس اتو بخار ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل

. پیک رایگان برای تحویل و ارسال دستگاه

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای اتو بخارمیتوانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در تعمیر اتو دستی به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت و بدون هیچ هزینه ای دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به سرعت کار عیب یابی اتو بخار شما را انجام می دهند.

مشکلات رایج در تعمیرات اتو دستی

عیب یابی اتو بخار که با روشن کردن فیوز می پرد

اگر در زمان روشن کردن اتو بخار فیوز برق بپرد، به احتمال زیاد این مشکل به وجود اتصال کوتاه در اتو بخار شما رخ می‌دهد. بهتر است در ابتدا سیم و دوشاخه اتوی خود را بررسی کنید تا خرابی و پارگی نداشته باشد. چون اگر این مسئله در سیم اتو بخار وجود داشته باشد، ممکن است سیم برق آن در قسمتی به هم اتصالی کرده و باعث پریدن فیوز شود.

البته این اتصالی ممکن است در ورودی سیم به خود اتو نیز اتفاق بیفتد، بنابراین اگر می‌توانید اتو را باز کرده و سیم‌های داخلی آن را نیز بررسی کنید تا بتوانید اتصالی را پیدا و رفع نمایید.

سرویس اتو دستی که کف آن برق دارد

این مسئله بسیار پراهمیت است، پس اگر با چنین مشکلی مواجه شدید پیشنهاد می‌کنیم که حتما با کارشناسان ما در فنی بلد در میان بگذارید. معمولا علت این مسئله برمی‌گردد به ایراد و خرابی در المنت اتو بخار که با تعویض آن معمولا مشکل حل می‌شود.

البته موارد دیگری مانند اشکال در سیم‌بندی داخلی اتو نیز ممکن است باعث و بانی این امر باشد. به دلیل امکان برق گرفتی در این حالت توصیه می‌کنیم شخصا این کار را انجام نداده و کار را به گروه حرفه‌ای فنی بلد بسپارید.

– تعمیرات اتو بخار که حرارت کمی تولید می کند

اگر اتو بخار شما حرارت بسیار کمی تولید می‌کند و کفه فلزی اتو بخار حرارت بالایی برای اتوکشی ندارد، اولین موردی را که باید بررسی کنید، ترموستات دستگاه است. مسلما در صورت خراب نبودن ترموستان اتو بخار، با تغییر ترموستات به درجه حرارت دلخواه خود خواهید رسید.

همچنین اگر سیم‌کشی داخلی اتو بخار به صورت غیر اصولی انجام شده باشد، باعث می‌شود گرمای اتو بسیار ضعیف شود. دقت داشته باشید که اگر در اتوی شما المنت و لامپ به صورت سری به هم متصل باشند، احتمال پایین بودن حرارت اتو بسیار محتمل است.

– عیبی یابی اتو دستی که روشن نمی شود

روشن نشدن اتو بخار می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. در اولین قدم بهتر است از سالم بودن پریز برق مورد استفاده اطمینان حاصل کنید. سپس دوشاخه و کابل اتو بخار را وارسی کرده تا در صورتی که ایراد و اشکالی داشت، آن را برطرف کنید.

اگر هیچ کدام از موارد یاد شده علت خرابی نبود، ایراد از سیم‌کشی داخلی اتو بخار است که باید باز شده و بازبینی شود تا در صورت مشاهده ایراد رفع گردد. البته توصیه می‌کنیم این بخش آخر را به تعمیرکاران کاربلد فنی بلد بسپارید، چون در این بخش کار کمی تخصصی‌تر می‌شود.

– لامپ اتو روشن است ولی اتو بخار کار نمی‌کند

اگر هنگامی که اتو بخار را به برق زده‌اید، مشاهده کردید که با وجود روشن شدن لامپ اتو، دستگاه کار نمی‌کند، احتمال خرابی در سیم‌کشی اتو بخار محتمل‌ترین حالت است.

بیشترین دلیل این مسئله هم معمولا نرسیدن برق به المنت اتو بخار است که باید اتو بخار را باز و اتصال سیم به المنت را بررسی کنید. اگر پس از باز کردن اتو متوجه شدید که همه اتصال‌ها درست بوده و مشکلی از این بابت وجود ندارد، المنت شما سوخته است که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

البته برای بررسی المنت نیز اگر در منزل دستگاه آومتر دارید می‌توانید از آن استفاده کرده و المنت معیوب خود را آزمایش کنید.

– اتو به درستی کار می‌کند ولی چراغ آن روشن نمی‌شود

مسلما اگر اتو بخار را روشن کرده‌اید و متوجه شدید که به درستی کار می‌کند، ولی چراغ آن روشن نمی‌شود، مشکل از لامپ اتو بخار شما خواهد بود. برای رفع آن باید درپوش اتو را باز کرده و اتصالات بخش لامپ اتو را بررسی کنید تا قطعی نداشته باشد. اگر مشکل از قطعی اتصالات نبود، نتیجه می‌گیریم که لامپ سوخته است که باید نسبت به تعویض لامپ اتو بخار اقدام کرد.

– در زمان استفاده از اتو بخار از کفه آن آب می‌چکد

یکی از عمده‌ترین دلایل این مسئله این است که حرارت اتو بخار به اندازه کافی بالا نیست تا کل آب را در زمان خروج به بخار تبدیل کند. معمولا برای رفع آن کافی است حرارت را زیاد کنیم تا این مسئله برطرف شود. اگر با این روش مسئله حل نشد، شاسی مخصوص در بخش خروج بخار را به پایین فشار داده و نگه دارید.

این کار مانع ورود آب به کفی اتو بخار می‌شود. سپس ولوم ترموستات را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و دمای اتو را افزایش دهید. سپس شاسی را رها کنید. با این روش باید تمامی آب موجود در آن بخش بخار شود. اگر این مسئله هم افاقه نکرد، مشکل از ترموستات اتو بخار است که باید تعمیر یا تعویض شود.

-عیب یابی اتو بخار که از بدنه آن بخار خارج می شود

اگر در زمان استفاده از اتو بخار متوجه شدید که از بدنه اتو بخار شما بخار بلند می‌شود، باید اتو را خاموش کرده و به دنبال درز یا شکستگی در محفظه آب آن باشید. اگر مخزن شکستگی یا ترکی نداشت، احتمال دارد محفظه آب را به درستی روی اتو بخار خود جای نزده باشید که این مشکل را به وجود آورده است.

– بخار از منفذهای اتو بخار خارج نمی‌شود

رایج‌ترین دلیل این ایراد وجود رسوبات آب در داخل منافذ خروج بخار است که باعث می‌شود بخار از اتو بخار خارج نشود. برای رفع رسوب از منافذ اتو بخار می‌توانید با ریختن چند قطره جوهر نمک یا سرکه در منافذ اتو بخار آن را تمیز کنید.

– ایجاد لکه بر روی لباس‌ها در زمان اتوکشی

از دلایل عمده ایجاد این مسئله نیز وجود رسوبات در منافذ اتو بخار است. برای رفع آن همان طور که در بالا ذکر شد به وسیله جوهر نمک یا سرکه رسوب‌زدایی کرده و سپس مجددا از اتو بخار خود استفاده کنید.

– چسبیدن کفه اتو بخار به البسه‌ها

دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارد. اول اینکه دقت داشته باشید که در مخزن اتو بخار شما آب وجود داشته باشد. دوم اینکه در زمان تنظیم درجه حرارت به نوع پارچه و درجه حرارتی که انتخاب می‌کنید دقت لازم و کافی را داشته باشید.

اگر با وجود دقت در این دو مورد باز این اتفاق برای البسه شما رخ داد، بهتر است کفی اتوی خود را بررسی کنید. اگر به نتیجه نرسیدید، می‌توانید برای عیب یابی اتو بخار با تعمیرکاران و کارشناسان حرفه‌ای فنی بلد تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را از آنان کسب کنید.

گروه فنی بلد و تعمیر انواع اتو بخار

گروه فنی بلد از کارشناسان و تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای در عرصه تعمیر لوازم خانگی تشکیل شده است که با تمام جاروبرقی‌های موجود در بازار ایران آشنایی کامل داشته و به بهترین نحو تعمیر کلیه اوازم خانگی شما را بر عهده می‌گیرند. در ذیل به برخی از برندهای مطرح اشاره می‌کنیم که گروه فنی بلد آنها را باکیفیت و سرعت بالا تعمیر و به شما تحویل می‌دهند.

خدمات دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code

کلیه خدمات مجموعه در آدرس تهران هروی بلوار پناهی نیا خیابان صفر رنجبر خیابان طالقانی کوچه صالحی پلاک 27 انجام میگردد و هیچ گونه شعبه ای در سایر نقاط تهران و سایر شهرها وجود نداردمتوجه شدم
+