تعمیر اتو پرس رادکس


تعمیر اتو پرس رادکس | دستگاه اتو پرس یکی از لوازم خانگی است که ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات اتو پرس داشته باشید. این مشکل ممکن است از عدم استفاده صحیح و یا گذشتن عمر قطعات دستگاه به وجود آید. در بعضی مواقع استفاده از خدمات درست یک مجموعه، موجب می شود تا با هزینه مناسب تر اتو پرس رادکس شما به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد و احتیاجی به خرید دستگاه جدید با هزینه بالا نباشد.

خدمات ویژه تعمیر اتو پرس رادکس در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یه مرکز تعمیرات اتو پرس مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به تعمیر اتو پرس رادکس پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه خدمات اتو پرس ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل 

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای اتو پرس رادکس می توانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در سرویس اتو پرس رادکس به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید.

مشکلات رایج در تعمیر اتو پرس رادکس

در ادامه به انواع مشکلات و عیب یابی اتو پرس رادکس که امکان دارد تحت شرایط مختلف برای شما پیش آید را بررسی و راه حل و نحوه سرویس اتو پرس رادکس در هرکدام از موارد را مطرح خواهیم کرد تا با کمک این مطالب بتوانید اشکالات پیش آمده را حل کنید.

رایج ترین مشکلاتی که در تعمیر اتو پرس رادکس به وجود می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

. بوق زدن اتو پرس

این خطا مربوط به برد الکترونیکی اتوپرس بوده که در صورت عدم استفاده طولانی مدت از اتوپرس به وجود می آید. با وجود این خطا اتوپرس گرم نشده و بخار نمی کند بنابراین شما امکان استفاده از اتو پرس را ندارید.

راه حل:برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید هر هفته حداقل یکبار از اتوپرس خود استفاده کرده تا سیتم برد الکترونیکی اتوپرس و همچنین سیستم بخار آن تقویت شده و دچار اختلال نگردد. اما اگر این مشکل پیش آمد جهت سرویس اتوپرس حتما به متخصصین این حوزه مراجعه کنید.

. داغ نشدن اتو پرس

از دیگر مشکلاتی که برای اتوپرس ها پیش می آید داغ نشدن اتوپرس می باشد که ناشی از چند عامل می باشد از جمله این عوامل مشکل در پریز یا دوشاخه اتو و یا تنظیم نادرست دما می باشد.

راه حل :  این مشکل ابتدا پریز برق یا دوشاخه اتوپرس را چک کنید همچنین اگر از مبدل استفاده می کنید آن را تست کنید. قدم بعدی تنظیم دمای اتوپرس می باشد که با انتخاب دمای مناسب اتوپرس شروع به گرم شدن می کند.

نکته ای که در خصوص این موضوع باید ذکر شود استفاده برای اولین بار از اتوپرس می باشد که در این موقع احتمال دارد بعد از روشن کردن و تنظیم دما اتوپرس داغ نشود. علت این موضوع این است که آب هنوز از مخزن به فیلتر نرسیده و باید مدت زمانی جهت داغ شدن صبر کنید.

. روشن نشدن اتو پرس

اگر اتوپرس شما روشن نشود برای عیب¬یابی اتوپرس، باید از بررسی سیم برق شروع کنید. شاید سیم اتوپرس آسیب، پارگی و زنگ زدگی داشته باشد. مرحله دوم مربوط به چک کردن منبع تغذیه یا پریز برق است.

راه حل: جهت سرویس اتوپرس در صورت پارگی یا خراشیدگی باید سیم تعویض گردد. برای تست منبع جریان برق کافیست از فازمتر کمک بگیرید یا یک وسیله دیگر را به دوشاخه برق وصل کنید.

. بوی بد لباس:

اگر بعد از اتو کردن لباس ها، بوی بدی از آنها بیاید مربوط به آب مانده در مخزن اتو می باشد. ماندن آب به مدت طولانی در مخزن باید ایجاد رسوب و همچنین بوی ماندگی خواهد شد.

راه حل: برای اینکه لباس هایتان پس از اتو بو نگیرد پس از هربار استفاده از اتوپرس مخزن آن را خالی کنید. علاوه بر این از آب شیر و یا آب معدنی استفاده نکنید زیرا آب شیر دارای املاح است که منجر به رسوب می شود که در هربار سوختن بوی بدی به اتو خواهد داد.

بخار ندادن اتو پرس:

اگر اتوپرس شما داغ شد ولی بخار نکرد دو دلیل اصلی میتواند داشته باشد دلیل اول تنظیمات نادرست درجه حرارت و دلیل دوم کم بودن میزان آب در مخزن می­باشد.

راه حل: در هنگام عیب یابی اتوپرس در این مرحله تنظیمات درجه حرارت اتو را چک کرده و با توجه به نوع پارچه درجه مناسبی را انتخاب کنید. قبل از شروع به کار حتما میزان آب موجود در مخزن را چک کنید.

لک شدن لباس با اتو پرس :

اگر بعد از اتو متوجه لکه روی لباس خود شدید، باید بدانید که روکش دستگاه کثیف بوده است. زیرا این کثیفی‌ها به راحتی با بخار و گرما به لباس شما منتقل خواهند شد.

راه حل:برای رفع این مشکل باید، پارچه و ابر اتو پرس را تعویض کنید.

پارچه جمع می شود:

از مشکلات اتو پرس جمع شدن پارچه در حین کار است. دلیل این است که درجه حرارت انتخابی با پارچه شما مناسب نمی­باشد. دلیل دیگر ممکن است خرابی ابر کفی اتو باشد.

راه حل: برای حل این موضوع بهتر است درجه انتخابی اتوپرس را متناسب با نوع پارچه تنظیم کنید. برای سرویس اتوپرس در این شرایط  درصورت خرابی ابر آن را تعویض کنید.

پس دادن آب زرد روی لباس :

استفاده از آب شهر باعث به وجود آمدن سولفات فلز شده و به همین علت آب زرد روی لباس پس می‌دهد. البته از دلایل دیگر آن می‌تواند کثیف بودن صفحه بالایی اتو باشد. برای تمیز کردن آن هنگامی ‌که اتوپرس را روشن کرده اید و داغ است مایع شیشه شور را به صفحه­ی آن اسپری کرده و با یک دستمال، تمیز کنید.

پریدن فیوز هنگام روشن کردن اتوپرس:

ممکن است به هنگام اتصال اتو به برق، فیوز بپرد.

راه حل:برای این که این ایراد را عیب‌ یابی کنید باید سیم‌ های داخلی دستگاه و بدنه داخلی دستگاه را چک کنید .البته به جز این مورد وجود اتصال کوتاه در سیم­‌های مربوط به قسمت المنت اتوپرس نیز می­تواند منجر به اتصالی در مدار برق خانه و پریدن فیوز شود.

نکاتی که باعث جلوگیری از سرویس اتو پرس رادکس می شود

۱- برای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه همیشه از آب مقطر استفاده کنید

۲- درصورت رسوب گرفتگی اتوپرس و کاهش کارایی محفظه‌های بخار ، برای تعمیر و سرویس اتوپرس اقدام کنید.

۳- جهت جلوگیری از برق افتادن لباس‌ها در هنگام اتوکشی همیشه از روکش‌های اورجینال و نسوز استفاده کنید.

۴- برای استفاده راحت و ایمن از اتوپرس استفاده از پایه اتوپرس استفاده پیشنهاد می­شود زیرا استفاده دستگاه با پایه راحت‌تر می‌باشد.

۵- ضربه فیزیکی به اتوپرس باعث آسیب دیدن آن شده بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه، اتوپرس را درجای امن و مناسبی قرار دهید

۶- ضربه فیزیکی به دسته‌ی اتوپرس ممکن است باعث شکستن دسته شود که در این صورت نیاز است که  برای تعمیر اتوپرس اقدام کنید زیرا با وجود دسته‌ی شکسته انجام کار با اتو پرس امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۷- باتوجه به تعداد دفعات استفاده و یا میزان سختی آب هر ۶ ما بهتر است فیلتر را تویض کنید.

۸-برای تمیز کردن صفحه‌ی دستگاه از پارچه‌ی مرطوب استفاده کنید.

۹- به این نکته دقت کنید که در هنگام جابه‌جایی اتوپرس با قفل‌کردن دسته‌ی اتوپرس می‌توانید به‌راحتی آن را جابه‌جا کنید و همچنین این قفل برای افرادی که بچه‌ی کوچک دارند بسیار ضروری است

۱۰- دستگاه هایی که با بخار سر و کار دارند بهتر است هفته ای یکبار مورد استفاده قرار گیرند

۱۱- استفاده از آب مقطر برای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه و جلوگیری از خرابی پمپ

۱۲- بعد از خنک شدن دستگاه کفه ها را روی هم قرار دهید.

معرفی قطعات اتو پرس خانگی

در این قسمت از مقاله­ ی آموزش تعمیرات اتو پرس قطعاتی که در ساختمان این دستگاه به کار رفته ­اند را  توضیح داده­ایم .­آشنایی با این قطعات و نقش آن­ها در دستگاه کمک می­کند تا دستگاه را عیب­ یابی نمایید.

المنت اتو پرس:

نقش تولید کننده حرارت را دارد. هنگامی که تنظیمات دستگاه انجام میشود، مطابق تنظیمات، المنت شروع به گرم شدن کرده و حرارت لازم برای اتوکشی لباسها را فراهم میکند. درتعمیر اتوپرس اگر المنت دچار مشکل باشد باید تعویض کرد این قطعه قابل تعویض نیست.

بویلر اتو پرس:

محفظه یا مخزنی است که در آن آب گرم می­شود و به نقطه جوش میرسد. با این کار گرما و بخار لازم برای اتو کردن لباسها فراهم می­شود. در تعمیر اتو پرس این محفظه چک می­­شود.

ترموستات :

ترموستات در اتو پرس نقش تنظیم کننده دما را دارد. این قطعه با کنترل دما، از بالا رفتن حرارت دستگاه به صورت غیر عادی جلوگیری می­کند. در تعمیر اتوپرس اگر ترموستات دچار مشکل شد می­توان آن را تعمیر کرد.

دسته اتو پرس:

دسته­ ی اتو پرس به عنوان پرس ­کننده در اتوپرس می­باشد. زیرا هنگام بستن دسته فشار روی لباس افزایش یافته و لباس­ها پرس می­شوند. گاهی اوقات بر اثر ضربه یا جابجایی دسته می­شکند که برای تعمیر آن باید دسته تعویض گردد.

صفحه کلید :

بر روی اتو پرس صفحه کلیدی وجود دارد که حاوی تعدادی کلید می­باشد. با استفاده از این کلیدها می­توان نوع و جنس لباس و میزان حرارت لازم برای اتوکشی آنها را تنظیم کرد.

کلید پاور :

این کلید برای خاموش/ روشن کردن دستگاه به کار می­رود.

فیلتر اتو پرس:

فیلتری برای ممانعت از ورود رسوب و جرم به محفظه بخار دستگاه در ساختمان این دستگاه بکارگیری شده است؛ برای حل مشکل رسوب گرفتگی و در بحث تعمیر اتوپرس مربوط به این قسمت معمولا فیلتر تعویض می­گردد.

مخزن آب اتو پرس:

به منظور تولید بخار در دستگاه، نیاز به آّب می­باشد که این آب در مخزنی که برای اینکار در نظر گرفته شده است ریخته می­شود. اگر اتوپرس نشتی آب داشته باشد یا درب مخزن به خوبی بسته نشود این مخزن نیاز به بررسی و رفع ایراد دارد که در صورت عدم امکان برای تعمیر بایستی تعویض می شود.

کفی اتو پرس:

کفی این دستگاه باید از مواد اولیه مرغوب ساخته شده و کیفیت این قطعه به دلیل این است که بر روی لباسها خط نیاندازد.

خدمات دیگر

icon

Alejandro ۱۵ ۰۱ ۱۴۰۳

Hey! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of any please share. Thank you! You can read similar art here: Backlink Building

icon

Osvaldo ۱۰ ۰۱ ۱۴۰۳

Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Thank you! You can read similar text here: Sklep internetowy

icon

saba ۲۸ ۱۲ ۱۴۰۲

زمانی که اتوپرس را به برق وصل میکنم بوق میزنه

icon

فنی بلد ۲۸ ۱۲ ۱۴۰۲

دکمه Off-On دستگاه را فشار دهید و سپس وضعیت دستگاه را بررسی کنید. اگر دستگاه روشن نشد، لطفاً با کارشناسان تعمیر اتوپرس رادکس ما تماس بگیرید.

icon

golnaz ۱۹ ۱۲ ۱۴۰۲

اتوپرسم از قسمتی که بخارمیده قابش آب شده

icon

فنی بلد ۱۹ ۱۲ ۱۴۰۲

احتمالا سنسور های بویلر اتو پرس عمل نکرده و دما بیش از حد بالا رفته و قاب دستگاه را آب کرده

icon

farhad ۰۷ ۱۱ ۱۴۰۲

اتوپرس رادکس داغ نمیکنه

icon

فنی بلد ۰۷ ۱۱ ۱۴۰۲

درجه حرارت اتوپرس رادکس را چند بار روی حالت صفر و ماکزیمم بذارید اگر مشکل برطرف نشد احتمالا برد الکترونیکی مشکل پیدا کرده.

icon

فنی بلد ۰۷ ۱۱ ۱۴۰۲

احتمالا برد دستگاه خرابه. باید تعمیرات اتوپرس رادکس انجام بشه.

icon

karooni ۲۳ ۱۰ ۱۴۰۲

ما یه اتوپرس رادکس داریم زمانی که دسته پرسش شکست دیگه ازش استفاده نکردیم. میخواستم بدونم امکان سرویس کلی برای آن وجود داره؟

icon

فنی بلد ۲۳ ۱۰ ۱۴۰۲

تصویر دستگاه را ارسال نمایید. پس از تأیید، تعویض دسته و سرویس و عیب یابی اتوپرس رادکس در مجموعه انجام می‌شود.

icon

dehkordi ۱۱ ۱۰ ۱۴۰۲

المنت اتوپرس رادکس ما سوخته و اتو نمیکنه راهنمایی کنید درست میشه

icon

فنی بلد ۱۱ ۱۰ ۱۴۰۲

آسیب دیدن این قطعه به این معناست که دستگاه شما قادر به انجام عمل اتوکاری بر روی لباس‌ها نخواهد بود. بنابراین، به منظور رفع این مشکل، توصیه می‌شود که بدون تأخیر به نزدیک‌ترین مرکز تخصصی مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص دهند و به طور کامل برطرف کنند.

icon

vida ۰۲ ۱۰ ۱۴۰۲

اتوپرس رادکس من به طور ناگهانی خاموش می‌شه

icon

فنی بلد ۰۲ ۱۰ ۱۴۰۲

اگر اتوپرس به طور ناگهانی خاموش می‌شود، ابتدا کابل برق را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که سیم‌ها سالم هستند. همچنین، برای چک کردن فیوز المنت یا اتصالات داخلی به تعمیرکار اتو پرس رادکس متخصص مراجعه کنید

icon

kosari ۱۸ ۰۹ ۱۴۰۲

چشمک زدن دکمه وسط اتو پرس برای چیه

icon

فنی بلد ۱۸ ۰۹ ۱۴۰۲

اشکال چشمک زدن اتوپرس در کارتریج اتوپرس رادکس هستش.

icon

فرشاد ۱۱ ۰۹ ۱۴۰۲

علت داغ نشدن اتوپرس رادکس چیه؟ ممنون

icon

فنی بلد ۱۱ ۰۹ ۱۴۰۲

عدم گرم شدن اتوپرس رادکس به دلایل متعددی برمی‌گردد، از جمله خرابی در کابل برق اتوپرس، آسیب به المنت گرمایی، ناکافی بودن سطح آب درون مخزن، یا تنظیمات نادرست. به منظور حل این مشکلات، پیشنهاد می‌شود با تعمیرکار ماهر در زمینه تعمیر اتو پرس رادکس تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code