تعمیر اتو پرس گاسونیک


تعمیر اتو پرس گاسونیک | دستگاه اتو پرس یکی از لوازم خانگی است که ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات اتو پرس داشته باشید. این مشکل ممکن است از عدم استفاده صحیح و یا گذشتن عمر قطعات دستگاه به وجود آید. در بعضی مواقع استفاده از خدمات درست یک مجموعه، موجب می شود تا با هزینه مناسب تر اتو پرس گاسونیک شما به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد و احتیاجی به خرید دستگاه جدید با هزینه بالا نباشد.

خدمات ویژه تعمیر اتو پرس گاسونیک در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یه مرکز تعمیرات اتو پرس مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به تعمیر اتو پرس گاسونیک پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه خدمات اتو پرس ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل 

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای اتو پرس گاسونیک می توانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در سرویس اتو پرس گاسونیک به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید.

مشکلات رایج در تعمیر اتو پرس گاسونیک

در ادامه به انواع مشکلات و عیب یابی اتو پرس گاسونیک که امکان دارد تحت شرایط مختلف برای شما پیش آید را بررسی و راه حل و نحوه سرویس اتو پرس گاسونیک در هرکدام از موارد را مطرح خواهیم کرد تا با کمک این مطالب بتوانید اشکالات پیش آمده را حل کنید.

رایج ترین مشکلاتی که در تعمیر اتو پرس گاسونیک به وجود می آید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

. بوق زدن اتو پرس

این خطا مربوط به برد الکترونیکی اتوپرس بوده که در صورت عدم استفاده طولانی مدت از اتوپرس به وجود می آید. با وجود این خطا اتوپرس گرم نشده و بخار نمی کند بنابراین شما امکان استفاده از اتو پرس را ندارید.

راه حل:برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید هر هفته حداقل یکبار از اتوپرس خود استفاده کرده تا سیتم برد الکترونیکی اتوپرس و همچنین سیستم بخار آن تقویت شده و دچار اختلال نگردد. اما اگر این مشکل پیش آمد جهت سرویس اتوپرس حتما به متخصصین این حوزه مراجعه کنید.

. داغ نشدن اتو پرس

از دیگر مشکلاتی که برای اتوپرس ها پیش می آید داغ نشدن اتوپرس می باشد که ناشی از چند عامل می باشد از جمله این عوامل مشکل در پریز یا دوشاخه اتو و یا تنظیم نادرست دما می باشد.

راه حل :  این مشکل ابتدا پریز برق یا دوشاخه اتوپرس را چک کنید همچنین اگر از مبدل استفاده می کنید آن را تست کنید. قدم بعدی تنظیم دمای اتوپرس می باشد که با انتخاب دمای مناسب اتوپرس شروع به گرم شدن می کند.

نکته ای که در خصوص این موضوع باید ذکر شود استفاده برای اولین بار از اتوپرس می باشد که در این موقع احتمال دارد بعد از روشن کردن و تنظیم دما اتوپرس داغ نشود. علت این موضوع این است که آب هنوز از مخزن به فیلتر نرسیده و باید مدت زمانی جهت داغ شدن صبر کنید.

. روشن نشدن اتو پرس

اگر اتوپرس شما روشن نشود برای عیب¬یابی اتوپرس، باید از بررسی سیم برق شروع کنید. شاید سیم اتوپرس آسیب، پارگی و زنگ زدگی داشته باشد. مرحله دوم مربوط به چک کردن منبع تغذیه یا پریز برق است.

راه حل: جهت سرویس اتوپرس در صورت پارگی یا خراشیدگی باید سیم تعویض گردد. برای تست منبع جریان برق کافیست از فازمتر کمک بگیرید یا یک وسیله دیگر را به دوشاخه برق وصل کنید.

. بوی بد لباس:

اگر بعد از اتو کردن لباس ها، بوی بدی از آنها بیاید مربوط به آب مانده در مخزن اتو می باشد. ماندن آب به مدت طولانی در مخزن باید ایجاد رسوب و همچنین بوی ماندگی خواهد شد.

راه حل: برای اینکه لباس هایتان پس از اتو بو نگیرد پس از هربار استفاده از اتوپرس مخزن آن را خالی کنید. علاوه بر این از آب شیر و یا آب معدنی استفاده نکنید زیرا آب شیر دارای املاح است که منجر به رسوب می شود که در هربار سوختن بوی بدی به اتو خواهد داد.

بخار ندادن اتو پرس:

اگر اتوپرس شما داغ شد ولی بخار نکرد دو دلیل اصلی میتواند داشته باشد دلیل اول تنظیمات نادرست درجه حرارت و دلیل دوم کم بودن میزان آب در مخزن می­باشد.

راه حل: در هنگام عیب یابی اتوپرس در این مرحله تنظیمات درجه حرارت اتو را چک کرده و با توجه به نوع پارچه درجه مناسبی را انتخاب کنید. قبل از شروع به کار حتما میزان آب موجود در مخزن را چک کنید.

لک شدن لباس با اتو پرس :

اگر بعد از اتو متوجه لکه روی لباس خود شدید، باید بدانید که روکش دستگاه کثیف بوده است. زیرا این کثیفی‌ها به راحتی با بخار و گرما به لباس شما منتقل خواهند شد.

راه حل:برای رفع این مشکل باید، پارچه و ابر اتو پرس را تعویض کنید.

پارچه جمع می شود:

از مشکلات اتو پرس جمع شدن پارچه در حین کار است. دلیل این است که درجه حرارت انتخابی با پارچه شما مناسب نمی­باشد. دلیل دیگر ممکن است خرابی ابر کفی اتو باشد.

راه حل: برای حل این موضوع بهتر است درجه انتخابی اتوپرس را متناسب با نوع پارچه تنظیم کنید. برای سرویس اتوپرس در این شرایط  درصورت خرابی ابر آن را تعویض کنید.

پس دادن آب زرد روی لباس :

استفاده از آب شهر باعث به وجود آمدن سولفات فلز شده و به همین علت آب زرد روی لباس پس می‌دهد. البته از دلایل دیگر آن می‌تواند کثیف بودن صفحه بالایی اتو باشد. برای تمیز کردن آن هنگامی ‌که اتوپرس را روشن کرده اید و داغ است مایع شیشه شور را به صفحه­ی آن اسپری کرده و با یک دستمال، تمیز کنید.

پریدن فیوز هنگام روشن کردن اتوپرس:

ممکن است به هنگام اتصال اتو به برق، فیوز بپرد.

راه حل:برای این که این ایراد را عیب‌ یابی کنید باید سیم‌ های داخلی دستگاه و بدنه داخلی دستگاه را چک کنید .البته به جز این مورد وجود اتصال کوتاه در سیم­‌های مربوط به قسمت المنت اتوپرس نیز می­تواند منجر به اتصالی در مدار برق خانه و پریدن فیوز شود.

نکاتی که باعث جلوگیری از سرویس اتو پرس گاسونیک می شود

۱- برای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه همیشه از آب مقطر استفاده کنید

۲- درصورت رسوب گرفتگی اتوپرس و کاهش کارایی محفظه‌های بخار ، برای تعمیر و سرویس اتوپرس اقدام کنید.

۳- جهت جلوگیری از برق افتادن لباس‌ها در هنگام اتوکشی همیشه از روکش‌های اورجینال و نسوز استفاده کنید.

۴- برای استفاده راحت و ایمن از اتوپرس استفاده از پایه اتوپرس استفاده پیشنهاد می­شود زیرا استفاده دستگاه با پایه راحت‌تر می‌باشد.

۵- ضربه فیزیکی به اتوپرس باعث آسیب دیدن آن شده بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه، اتوپرس را درجای امن و مناسبی قرار دهید

۶- ضربه فیزیکی به دسته‌ی اتوپرس ممکن است باعث شکستن دسته شود که در این صورت نیاز است که  برای تعمیر اتوپرس اقدام کنید زیرا با وجود دسته‌ی شکسته انجام کار با اتو پرس امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۷- باتوجه به تعداد دفعات استفاده و یا میزان سختی آب هر ۶ ما بهتر است فیلتر را تویض کنید.

۸-برای تمیز کردن صفحه‌ی دستگاه از پارچه‌ی مرطوب استفاده کنید.

۹- به این نکته دقت کنید که در هنگام جابه‌جایی اتوپرس با قفل‌کردن دسته‌ی اتوپرس می‌توانید به‌راحتی آن را جابه‌جا کنید و همچنین این قفل برای افرادی که بچه‌ی کوچک دارند بسیار ضروری است

۱۰- دستگاه هایی که با بخار سر و کار دارند بهتر است هفته ای یکبار مورد استفاده قرار گیرند

۱۱- استفاده از آب مقطر برای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه و جلوگیری از خرابی پمپ

۱۲- بعد از خنک شدن دستگاه کفه ها را روی هم قرار دهید.

معرفی قطعات اتو پرس خانگی

در این قسمت از مقاله­ ی آموزش تعمیرات اتو پرس قطعاتی که در ساختمان این دستگاه به کار رفته ­اند را  توضیح داده­ایم .­آشنایی با این قطعات و نقش آن­ها در دستگاه کمک می­کند تا دستگاه را عیب­ یابی نمایید.

المنت اتو پرس:

نقش تولید کننده حرارت را دارد. هنگامی که تنظیمات دستگاه انجام میشود، مطابق تنظیمات، المنت شروع به گرم شدن کرده و حرارت لازم برای اتوکشی لباسها را فراهم میکند. درتعمیر اتوپرس اگر المنت دچار مشکل باشد باید تعویض کرد این قطعه قابل تعویض نیست.

بویلر اتو پرس:

محفظه یا مخزنی است که در آن آب گرم می­شود و به نقطه جوش میرسد. با این کار گرما و بخار لازم برای اتو کردن لباسها فراهم می­شود. در تعمیر اتو پرس این محفظه چک می­­شود.

ترموستات :

ترموستات در اتو پرس نقش تنظیم کننده دما را دارد. این قطعه با کنترل دما، از بالا رفتن حرارت دستگاه به صورت غیر عادی جلوگیری می­کند. در تعمیر اتوپرس اگر ترموستات دچار مشکل شد می­توان آن را تعمیر کرد.

دسته اتو پرس:

دسته­ی اتو پرس به عنوان پرس­کننده در اتوپرس می­باشد. زیرا هنگام بستن دسته فشار روی لباس افزایش یافته و لباس­ها پرس می­شوند. گاهی اوقات بر اثر ضربه یا جابجایی دسته می­شکند که برای تعمیر آن باید دسته تعویض گردد.

صفحه کلید :

بر روی اتو پرس صفحه کلیدی وجود دارد که حاوی تعدادی کلید می­باشد. با استفاده از این کلیدها می­توان نوع و جنس لباس و میزان حرارت لازم برای اتوکشی آنها را تنظیم کرد.

کلید پاور :

این کلید برای خاموش/ روشن کردن دستگاه به کار می­رود.

فیلتر اتو پرس:

فیلتری برای ممانعت از ورود رسوب و جرم به محفظه بخار دستگاه در ساختمان این دستگاه بکارگیری شده است؛ برای حل مشکل رسوب گرفتگی و در بحث تعمیر اتوپرس مربوط به این قسمت معمولا فیلتر تعویض می­گردد.

مخزن آب اتو پرس:

به منظور تولید بخار در دستگاه، نیاز به آّب می­باشد که این آب در مخزنی که برای اینکار در نظر گرفته شده است ریخته می­شود. اگر اتوپرس نشتی آب داشته باشد یا درب مخزن به خوبی بسته نشود این مخزن نیاز به بررسی و رفع ایراد دارد که در صورت عدم امکان برای تعمیر بایستی تعویض می شود.

کفی اتو پرس:

کفی این دستگاه باید از مواد اولیه مرغوب ساخته شده و کیفیت این قطعه به دلیل این است که بر روی لباسها خط نیاندازد.

خدمات دیگر

icon

قربانی ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

دکمه برق اتوپرسم کار نمی‌کنه و دستگاه روشن نمی‌شه. چگونه باید این مشکل را حل کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

قبل از هر چیزی مطمئن شوید که سیم برق دستگاه به درستی به منبع برق متصل است. همچنین از صحت شاخص‌های برق و ولتاژ در منطقه خود اطمینان حاصل کنید. در صورت عدم رفع مشکل، بهتر است به مرکز مجاز مراجعه کنید تا دستگاه توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات برقی آن حل شوند.

icon

rostami ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

شیر برقی اتو پرس خراب شده

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

یکی از قطعات بسیار مهم در اتو پرس شیربرقی آن است که در داغ شدن اتو پرس نقش دارد و وظیفه دارد گردش بخار یا آب در اطراف دستگاه را کنترل کند. و به دلیل اینکه شیر برقی اتو پرس با آب ارتباط مستقیم دارد، با گذر زمان دچار رسوب گرفتگی میشود. و در نتیجه رسوب گرفتگی در عملکرد شیر برقی بسیار تاثیر گذار است. برای همین اگر شیر برقی اتو پرس شما خراب شد بدانید که رسوب گرفتگی و استفاده از آب شهری می‌تواند یکی از دلایل خرابی این قطعه باشد. این قطعه بسیار حساس است و برخی مواقع قابل تعمیر است در صورتی که آسیب به اندازه ای باشد که این قطعه معیوب شده باشد، تعویض شیر برقی اتو پرس گاسونیک برای شما انجام می شود.

icon

شیرازی ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک من دائم چراغ قرمزش روشن میشه مشکلش چیه؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

هر ارور اتو پرس را جدی بگیرید علت روشن شدن چراغ قرمز اتو پرس به دلایل زیر است: دمای دستگاه بالا برای رسیدن به دمای مطلوب عدم تطابق دما یا فشار بخار با تنظیمات مورد نظر وجود مشکلات فنی یا خرابی در سیستم کنترل دما عدم قرار گرفتن دستگاه در حالت آماده‌به‌کار (Standby) پس از استفاده توجه داشته باشید که برای تشخیص و برطرف کردن دقیق مشکل، نیاز به بررسی دقیق و تخصصی توسط تکنسین متخصص تعمیر اتوپرس گاسونیک است.

icon

زهره ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

سلام چرا اتو پرس گاسونیک به طور کامل گرم نمی‌شه؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که اتو پرس به طور کامل روشن شده است. همچنین، اطمینان حاصل کنید که دمای مورد نیاز را برای اتو پرس تنظیم کرده‌اید. اگر اتو پرس هنوز گرم نمی‌شود، ممکن است مشکلی در سیستم گرمایشی یا قطعات داخلی داشته باشد که باید اقدام به تعمیر اتو پرس گاسونیک کرد.

icon

rahmat ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

پمپ اتوپرس گاسونیک خراب شده علت خرابی چی هستش؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

علت خرابی پمپ اتوپرس می‌تواند به عوامل متعددی برگردد. در زیر سه علت رایج برای خرابی پمپ اتوپرس را بررسی خواهیم کرد:استفاده نادرست یا بیش از حد از اتوپرس: استفاده نادرست از اتوپرس می‌تواند باعث بارز شدن بیش از حد پمپ شود و باعث خرابی آن شود. همچنین، استفاده بیش از حد طولانی مدت و بدون استراحت نیز می‌تواند باعث افزایش سایش و خرابی پمپ شود.کیفیت نامناسب آب: استفاده از آب با کیفیت پایین و حاوی رسوبات، ذرات جامد و آلاینده‌ها می‌تواند پمپ را خراب کند. این ذرات و رسوبات ممکن است درون پمپ جمع شده و عملکرد صحیح آن را مختل کنند.خرابی قطعات داخلی پمپ: ممکن است قطعات داخلی پمپ، مانند بویین، اورینگ و سوپاپ به دلایل مختلفی مانند سایش یا خرابی مکانیکی دچار خرابی شوند. این خرابی‌ها می‌توانند منجر به عدم عملکرد صحیح پمپ شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارند.برای تشخیص دقیق‌تر علت خرابی پمپ اتوپرس، توصیه می‌شود با یک تکنسین مجرب یا نمایندگی مربوطه تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و راهنمایی لازم را درباره تعمیر یا تعویض پمپ اتو پرس گاسونیک دریافت کنید.

icon

aida ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

دکمه وسط اتو پرس گاسونیک دائم چشمک میزنه و روشن میشه خطا میده یا مشکلی هست که اینجور میشه؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

در حقیقت، دکمه وسط اتوپرس که چشمک می‌زند، یکی از رخدادهای نادر است. اما زمانی که این چراغ در حالت چشمک زن قرار می‌گیرد، دستگاه قادر به تولید بخار نیست و عملکردی ندارد. به احتمال زیاد، مشکل در کارتریج اتوپرس وجود دارد. کارتریج اتوپرس وظیفه جذب سختی آب را دارد و اگر خراب شود، رسوبات زیادی تشکیل می‌شود و باعث می‌شود چراغ وسط اتوپرس چشمک بزند. با تعمیر اتوپرس گاسونیک تخصصی مشکل حل میشود.

icon

ali ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

بدنه اتوپرس در حال آب شدنه این را هم بگم چندساله ازش استفاده میکنم

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

آب شدن بدنه اتوپرس، یکی از مشکلاتی است که به ندرت رخ می‌دهد و علت اصلی آن، استفاده متوالی و بدون استراحت از دستگاه است. این عمل غلط باعث افزایش فعالیت ترموستات و تولید بیش از حد حرارت می‌شود که در نتیجه ممکن است باعث گرم شدن و حتی ذوب شدن بدنه اتوپرس شود.بنابراین، توصیه می‌کنیم در زمان استفاده از اتوپرس، به آن زمان کافی برای استراحت بدهید و از استفاده مکرر و متوالی خودداری کنید. این اقدام هم از خرابی دستگاه جلوگیری می‌کند و هم از آب شدن یا ذوب شدن بدنه اتوپرس .

icon

ramin ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک ما هنگام استفاده از بخار، آب پاشش کرده و لکه‌های آب روی لباس‌ها می‌گذارد. چکار کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

وقتی اتوپرس آب پاشش می‌کند، معمولاً دلیل آن یکی از موارد زیر است: اولاً، آب موجود در مخزن اتوپرس بیش از حد است یا دکمه بخار به طور ناقص کار می‌کند. در این صورت، می‌توانید مقدار آب را کاهش دهید یا دکمه بخار را بررسی و تمیز کنید. دوماً، فشار آب در داخل اتوپرس بیش از حد است. در این صورت، می‌توانید فشار آب را کمتر کنید یا کنترل کنید. در صورتی که مشکل حل نشود، توصیه می‌شود با یک تکنسین تعمیرات اتوپرس گاسونیک تماس بگیرید.

icon

nasim ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

من تازه اتوپرس خریدم چطور می‌تونم از بخار اتو پرس استفاده کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

برخی از اتو پرس‌ها دکمه یا سوئیچ جداگانه‌ای برای تولید بخار دارند. قبل از استفاده، اطمینان حاصل کنید که مخزن آب در اتو پرس پر شده است. سپس دکمه بخار را فشار دهید تا بخار تولید شود. در صورتی که بخار تولید نمی‌شود، ممکن است مسیر بخار گرفته باشد و نیاز به تمیز کردن داشته باشد.

icon

جلالی ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

سلام من وقتی با اتوپرس لباسا رو اتو میکنم یه لکه زرد روی لباسا میفته چکارکنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

استفاده از اتو پرس بر روی لباس‌ها ممکن است لکه ایجاد کند، اما این مشکل اصلاً غیرعادی نیست و یک علت می تواند داشته باشد، که آن استفاده از آب شهری (آب لوله کشی) است. بنابراین، توصیه می‌شود تا زمانی که از اتو پرس استفاده می‌کنید، از آب مقطر استفاده کنید. با استفاده از آب مقطر، علاوه بر حفظ سلامتی دستگاه، می‌توانید از ایجاد لکه‌های زرد بر روی لباس‌های خود جلوگیری کنید. پس با دیدن چنین مشکلی نگران نشوید و فقط از آب مقطر استفاده کنید.

icon

noshin ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

المنت اتوپرسم خراب شده

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

المنت اتوپرس، مسئولیت اصلی گرم کردن دستگاه را بر عهده دارد و بسیار حساس است. در برخی موارد، به دلیل استفاده نادرست یا مکرر، ممکن است با اختلال و خرابی روبرو شود. هنگامی که المنت اتوپرس آسیب می‌بیند، دستگاه دیگر قادر به تولید گرما نخواهد بود و این باعث می‌شود دستگاه به یک وضعیت نامناسب تبدیل شود. در صورتی که شواهد قابل قبولی وجود داشته باشد که المنت اتوپرس سوخته و آسیب دیده است، توصیه می‌شود در صورت عدم تجربه کافی، هیچگونه تلاشی برای تعمیر یا تعویض المنت اتوپرس انجام ندهید.

icon

feri ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک من هنگام استفاده از بخار، آب پاشش کرده و لکه‌های آب روی لباس‌ها می‌گذارد. چکار کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

وقتی اتوپرس آب پاشش می‌کند، معمولاً دلیل آن یکی از موارد زیر است: اولاً، آب موجود در مخزن اتوپرس بیش از حد است یا دکمه بخار به طور ناقص کار می‌کند. در این صورت، می‌توانید مقدار آب را کاهش دهید یا دکمه بخار را بررسی و تمیز کنید. دوماً، فشار آب در داخل اتوپرس بیش از حد است. در این صورت، می‌توانید فشار آب را کمتر کنید یا کنترل کنید. در صورتی که مشکل حل نشود، توصیه می‌شود با یک تکنسین تعمیر اتوپرس گاسونیک تماس بگیرید.

icon

samavati leila ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

پمپ اتوپرس گاسونیک خراب شده علت خرابی چی هستش؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

علت خرابی پمپ اتوپرس می‌تواند به عوامل متعددی برگردد. در زیر سه علت رایج برای خرابی پمپ اتوپرس را بررسی خواهیم کرد:استفاده نادرست یا بیش از حد از اتوپرس: استفاده نادرست از اتوپرس می‌تواند باعث بارز شدن بیش از حد پمپ شود و باعث خرابی آن شود. همچنین، استفاده بیش از حد طولانی مدت و بدون استراحت نیز می‌تواند باعث افزایش سایش و خرابی پمپ شود.کیفیت نامناسب آب: استفاده از آب با کیفیت پایین و حاوی رسوبات، ذرات جامد و آلاینده‌ها می‌تواند پمپ را خراب کند. این ذرات و رسوبات ممکن است درون پمپ جمع شده و عملکرد صحیح آن را مختل کنند.خرابی قطعات داخلی پمپ: ممکن است قطعات داخلی پمپ، مانند بویین، اورینگ و سوپاپ به دلایل مختلفی مانند سایش یا خرابی مکانیکی دچار خرابی شوند. این خرابی‌ها می‌توانند منجر به عدم عملکرد صحیح پمپ شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارند.برای تشخیص دقیق‌تر علت خرابی پمپ اتوپرس، توصیه می‌شود با یک تکنسین مجرب یا نمایندگی مربوطه تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و راهنمایی لازم را درباره تعمیر یا تعویض پمپ اتو پرس گاسونیک دریافت کنید.

icon

ghaderi ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک هنگام استفاده آب را نشت می‌ده. راهنمایی میکنید لطفا

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

نشت آب در اتوپرس ممکن است به دلیل ترک خوردگی در قسمت‌های لوله‌ها یا اتصالات باشد. ابتدا مطمئن شوید که تمام قطعات را به درستی وصل کرده‌اید و هیچ ترک خوردگی یا ضعفی در آن‌ها وجود ندارد. در صورت وجود ترک خوردگی، بهتر است قطعه معیوب را تعویض کنید. اگر مشکل همچنان ادامه دارد، بهتر است به تعمیرگاه مجاز تعمیر اتو پرس گاسونیک مراجعه کرده و دستگاه را تحت نظر تکنسین قرار دهید.

icon

dehghani ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

دسته اتوپرسم شکسته کاری میشه کرد مثل روز اول بشه؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

دسته اتوپرس شما باید تعویض بشه متخصصان فنی بلد میتونن اینکار رو برای شما انجام دهند چون با لحیم کاری و .. درست نمیشه و حتما باید تعویض بشه

icon

زهره ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

دکمه تنظیم دمای اتوپرس به درستی کار نمی‌کنه. چه راهکاری برای رفع این مشکل دارید

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اگر دکمه تنظیم دمای اتوپرس به درستی کار نمی‌کند، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه به درستی وصل شده و منبع برق کافی دارد. سپس دکمه را به طور متناوب و چند بار فشار دهید تا ممکن است خرابی ناشی از گیر کردن دکمه رفع شود. اگر همچنان مشکل پابرجاست، بهتر است به تعمیرگاه تخصصی تعمیر اتوپرس گاسونیک مراجعه کنید تا دکمه را تعمیر یا تعویض کنند.

icon

foode shirin ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرسم هنگام استفاده ، بوی سوختن یا بوی غیرعادی داره. چکار کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

بوی سوختن یا بوی غیرعادی ممکن است به دلیل چندین عامل از جمله وجود ذرات گرد و غبار درون دستگاه، روغن یا چربی روی صفحه بخار، وجود روکشی ضعیف بر روی صفحه بخار و یا خرابی در قطعات دستگاه باشد. برای حل این مشکل، می‌توانید دستگاه را به دقت تمیز کنید، روکش صفحه بخار را چک کنید و در صورت لزوم تعویض کنید، و در صورت خرابی قطعات، به مرکز معتبر مراجعه کرده و قطعات معیوب را تعویض کنید.

icon

nima ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک آب را به صورت قطراتی به جای بخار تولید می‌کنه. چه باید کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

وجود قطرات آب به جای بخار ممکن است به دلیل چندین عامل از جمله کمبود آب در مخزن، بسته نبودن درب مخزن، تنظیمات نادرست دمای اتوپرس و یا لکه‌ها و ذرات آلوده روی صفحه بخار باشد. برای حل این مشکل، ابتدا مطمئن شوید که مخزن دستگاه به اندازه کافی آب دارد و درب مخزن به درستی بسته شده است. سپس، تنظیمات دما را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است. در نهایت، صفحه بخار را با یک حوله مرطوب تمیز کرده و از لکه‌ها و ذرات آلوده پاک کنید. در صورت رفع نشدن مشکل به مرکز معتبر برای تعمیر اتوپرس گاسونیک مراجعه کنید.

icon

farzane ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

صفحه بخار اتوپرسم چرب شده و باعث لکه‌هایی روی لباس می‌شه. چگونه آن را تمیز کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

صفحه بخار اتوپرس ممکن است به دلیل تراکم روغن‌ها، مواد آرایشی یا لکه‌های دیگر، چرب شده و باعث ایجاد لکه‌های روی لباس‌ها می‌شود. برای تمیز کردن صفحه بخار، می‌توانید از یک حوله مرطوب استفاده کنید و با دقت روی صفحه بخار بکشید. همچنین، می‌توانید از محلول‌های خاص تمیز کننده برای صفحه بخار استفاده کنید. در هر صورت، قبل از تمیز کردن صفحه بخار، دستگاه را خاموش کنید و صبر کنید تا خنک شود.

icon

فاطمه ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک هنگام استفاده بوی سوختن می‌ده. چیکار باید بکنم

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

این مشکل ممکن است به دلیل وجود رسوبات و کثیفی در داخل دستگاه باشد. برای حل این مشکل، بهتر است ابتدا دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید کاملا سرد شود. سپس با استفاده از یک پارچه نرم و خیس، سطح داخلی دستگاه را تمیز کنید. همچنین مطمئن شوید که سیم‌ها به درستی متصل شده‌اند. در صورت عدم حل مشکل، به تعمیرگاه مجاز تعمیرات اتو پرس گاسونیک مراجعه کنید.

icon

sadra ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک من گرم نمی‌شه. چه کاری باید انجام بدم تا گرم بشه و اتو کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

در ابتدا مطمئن شوید که دکمه روشن‌خاموش دستگاه را فشرده کرده و قدرت برق به درستی به دستگاه می‌رسد. همچنین مطمئن شوید که ترموستات به درجه حرارت مورد نظر تنظیم شده است و لوله‌ها و سیم‌ها به درستی متصل شده‌اند. در صورت عدم رفع مشکل، به تعمیرگاه مجاز برای تعمیر اتوپرس گاسونیک مراجعه کنید تا دستگاه بررسی شود و مشکلتان حل شود.

icon

forootan ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس من صداهای غیرعادی می‌ده و لرزش داره. چطور این مشکل را حل کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

صداهای غیرعادی و لرزش دستگاه ممکن است ناشی از خرابی در قطعات درونی اتوپرس باشد. در ابتدا، مطمئن شوید که دستگاه به طور صحیح و روان عمل می‌کند و هیچ موانع یا اشیاء غیرضروری در داخل دستگاه وجود ندارد. در صورت ادامه مشکل، بهتر است به تعمیرگاه مجاز مراجعه کرده تا از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری شود.

icon

davoodi ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

دکمه بخاردهی اتوپرس گاسونیک من کار نمی‌کنه. چگونه می‌تونم این مشکل را حل کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

در ابتدا، مطمئن شوید که دکمه بخاردهی به درستی فشرده شده است. همچنین، بررسی کنید که خروجی بخار از سوراخ‌های صفحه اتوپرس خارج می‌شود و هیچ مانعی در این مسیر وجود ندارد. در صورت عدم عملکرد صحیح، به تعمیرگاه مجاز تعمیرات اتو پرس گاسونیک مراجعه کنید.

icon

dehghani ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرسم آب را نمی‌گیرد. چگونه این مشکل را حل کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

در ابتدا، اطمینان حاصل کنید که مخزن آب به درستی قرار داده شده و درب آن به طور کامل بسته شده است. همچنین، مطمئن شوید که لوله آب دستگاه به درستی متصل و سالم است. در صورت عدم رفع مشکل، بررسی کنید که آب در شبکه آب شهری به خوبی جریان دارد و از مشکلات سیستم آبدهی مطلع شوید. در صورت لزوم، به مرکز مجاز مراجعه کنید.

icon

vida ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرسم بخار نمی‌ده. چطور می‌تونم این مشکل را حل کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

ابتدا بررسی کنید که مخزن آب دستگاه به درستی پر شده است و سیستم بخارسازی مسدود نشده باشند. همچنین مطمئن شوید که تنظیمات دما در حالت مناسب قرار دارند. در صورتی که مشکل حل نشد، فیلتر رسوب‌گیر را بررسی کنید و در صورت لزوم تعویض کنید. اگر همچنان مشکل باقی است، به تعمیرگاه مجاز تعمیر اتوپرس گاسونیک مراجعه کرده و دستگاه را تعمیر کنید.

icon

fadaei ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس من زمانیکه روشن می‌شود، صدای عجیبی می‌دهد. چگونه می‌توانم این مشکل را برطرف کنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

این صدا ممکن است به خرابی در برد الکترونیکی دستگاه و سیم کشی آن، جرم و رسوب گرفتن اتو، استفاده نکردن از دستگاه به مدت طولانی و هشدار برای تعویض فیلتر یا خرابی بوق اتوپرس مربوط باشد. برای بررسی و رفع این مشکل بهتر است به تکنسین متخصص مراجعه کنید. از روشن کردن و استفاده از اتوپرس در حالت فوری خودداری کنید تا از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری کنید.

icon

فریده جلالی ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

اتوپرس گاسونیک من درست گرم نمی‌شود. چه باید بکنم؟

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

ابتدا بررسی کنید که دستگاه به درستی روشن شده است و منبع برق به آن متصل است. اطمینان حاصل کنید که تنظیمات دما در حالت مناسب قرار دارد و فیوز یا سوئیچ اتوپرس را بررسی کنید. اگر مشکل حل نشد، بهتر است به تکنسین متخصص تعمیر اتوپرس گاسونیک مراجعه کنید.

icon

المیرا ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

مشکلی با اتوپرسم دارم اونم اینه که بخار نمیده و این باعث میشه لباسا اتو نشه راهنمایی میکنید لطفا ببینم چیکار باید بکنم

icon

فنی بلد ۰۳ ۰۳ ۱۴۰۲

تولید نکردن بخار توسط اتوپرس ، به عنوان یکی از مشکلات اساسی آن شناخته می‌شود. در صورت مواجهه با این مشکل، ابتدا اطمینان حاصل کنید که مخزن دستگاه دارای آب به میزان کافی است؛ زیرا مخزن باید به ظرفیت مناسبی پر شده باشد. عوامل دیگری که می‌توانند منجر به عدم تولید بخار شوند، شامل تنظیمات پایین درجه اتو و خرابی فیلتر رسوب‌گیر دستگاه هستند، در صورت وجود خرابی در فیلتر، نیاز به تعویض آن وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code