تعمیر بخور سرد فیلیپس

تعمیر بخور سرد فیلیپس  |دستگاه بخور سرد یکی از لوازم خانگی است که ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات بخور سرد فیلیپس داشته باشید. این مشکل ممکن است از عدم استفاده صحیح و یا گذشتن عمر قطعات دستگاه به وجود آید. در بعضی مواقع استفاده از خدمات درست یک مجموعه، موجب می شود تا با هزینه مناسب تر بخور سرد شما به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد و احتیاجی به خرید دستگاه جدید با هزینه بالا نباشد.

 

خدمات ویژه تعمیر بخور سرد فیلیپس در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یک مرکز تعمیرات بخور سرد  فیلیپس مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به تعمیر بخور سرد  فیلیپس پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه خدمات بخور سرد ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل 

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای بخور سرد میتوانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در تعمیر بخور سرد فیلیپس به سرعت عیب یابی بخور سرد فیلیپس شما را انجام می دهند.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت  دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به سرعت بخور سرد شما را تعمیر خواهند کرد.

مشکلات رایج در تعمیر دستگاه بخور سرد فیلیپس

قبل از اینکه موارد رایج از خرابی‌ها و ایرادات دستگاه بخور سرد را خدمتتان توضیح دهیم، بهتر است با اجزای تشکیل‌دهنده این دستگاه ساده آشنا شوید. دستگاه بخور سرد از بخش‌های مخزن آب، مدار الکترونیکی، بخارساز، رطوبت‌سنج و فن تشکیل شده‌است.

مسلما ایراد در هر یک از این بخش‌ها کارکرد و عملکرد دستگاه بخور سرد را دچار اشکال می‌کند. در ادامه به برخی از رایج‌ترین ایرادات در این دستگاه می‌پردازیم تا با آشنایی با آنها بتوانید خودتان مشکلات کوچک را در این دستگاه برطرف کنید.

 

سرویس بخور سرد فیلیپس که روشن نمی شود

مسلما وقتی که دستگاهی روشن نمی‌شود به این معنی است که جریان الکتریسیته در مدار وارد نمی‌شود. برای آزمایش این مسئله ابتدا باید از سالم بودن پریز خود اطمینان حاصل کنید. برای این کار شما می‌توانید از پریز دیگری استفاده کرده یا با فازمتر پریز فعلی را آزمایش کنید تا از وجود جریان الکتریسیته در داخل آن مطمئن شوید. اگر این موارد مشکلی نداشتند، بهتر است فیوز و مدار برق ورودی دستگاه را بررسی کنید.

همچنین در عیب یابی بخور سرد فیلیپس برخی دستگاه‌هایی که رطوبت سنج دارند باید دقت شود که درجه رطوبت سنج به درستی تنظیم شده باشد، زیرا اگر این درجه از محیط اطرافش کمتر باشد، دستگاه روشن نخواهد شد. بررسی مخزن آب و خود سیستم رطوبت سنج نیز می‌تواند دلایل دیگر این امر باشد که باید بررسی شود.

اگر پس از این مراحل به نتیجه نرسیدید، حتما دستگاه خود را به تعمیرکاران حرفه‌ای فنی بلد بسپارید. گروه فنی بلد باتجربه بالا تعمیر دستگاه بخور سرد فیلیپس شما را برعهده گرفته و دستگاهی کاملا سالم و با کارکرد بالا را تحویل شما خواهد داد.

عیب یابی بخور سرد فیلیپس که پس از روشن شدن به درستی کار نمی‌کند

اگر دستگاه بخور سرد رطوبت مورد نیاز شما را تامین نمی‌کند و پیوسته در حال کار است، به احتمال زیاد اندازه دستگاه با اتاق شما تناسب معقولی ندارد یا بخار تولید شده از منافذ موجود در اتاق خارج می‌شود. پس برای این کار ابتدا با مطالعه مقالات مرتبط بررسی کنید که آیا اندازه دستگاه بخور سرد شما با اتاق یا سالن مدنظرتان هم‌خوانی لازم را دارد یا خیر.

سپس منافذ موجود در اتاق را بررسی کنید و اگر منفذی را مشاهده کردید ببندید تا بخار تولید شده به بیرون درز نکند. همچنین بررسی کنید که در داخل مخزن دستگاه به میزان کافی آب وجود داشته باشد. اگر این موارد نبود، دستگاه را خاموش کرده و منافذ خروجی دستگاه را بررسی کنید تا چیزی جلوی خروج بخار را نگرفته باشد.

در سرویس بخور سرد فیلیپس گاهی اوقات در این حالت ممکن است موتور فن دستگاه بخور سرد شما نیاز به روغن‌کاری داشته باشد. برای این کار دستگاه را از برق خارج کرده و روغن‌کاری کنید.

سرویس بخور سرد فیلیپس که بوی نامطبوعی می دهد

یکی از علل این مسئله راکد ماندن آب داخل مخزن است، زیرا به مرور زمان دستگاه بخور به علت رطوبت زیاد منشا ایجاد قارچ و کپک خواهد شد. به همین دلیل سعی کنید همیشه دستگاه بخور سرد خود را تمیز نگه داشته و آن را شستشو دهید.

به منظور سلامت بیشتر سعی کنید برای تمیز کردن آن از مواد شیمیایی استفاده نکنید. تا آنجا که می‌شود از مخلوط سرکه و آب اکسیژنه برای این کار استفاده نمایید، چون سرکه قارچ‌ها و میکروب‌ها را از بین برده و آب اکسیژنه ذرات باقی‌مانده از سرکه را تمیز می‌کند.

برای این کار بهتر است ابتدا سرکه را داخل مخزن اسپری کرده و پس از ده دقیقه آن را شسته و آب بکشیدسپس از آب اکسیژنه برای تمیز کردن سرکه باقی‌مانده در مخزن استفاده کنید تا دستگاه شما مثل روز اول تمیز و پاکیزه شود. پیشنهاد می‌شود در صورتی که می‌توانید، فن دستگاه را نیز تمیز کنید. این کار به بهبود عملکرد دستگاه کمک زیادی خواهد کرد.

-دستگاه بخور سرد که بخار تولید نمی کند

در همه این نوع دستگاه‌ها سوپاپ اطمینانی وجود دارد. قبل از هر چیز دقت کنید که این سوپاپ اطمینان به درستی در جای خود قرار گرفته باشد، زیرا در غیر این صورت بخار تولید نمی‌شود. معمولا با دستکاری کوچکی سوپاپ در جای اصلی خود قرار گرفته و شروع به کار می‌کند.

 

– حجم بخار دستگاه بخور سرد کم شده است

شایان ذکر است که حجم بخار تولید شده در دستگاه‌های مختلف بخور سرد متفاوت است. به همین دلیل قبل از خرید حتما به این نکته توجه کنید و دستگاه مورد نظر خود را با توجه به کاربرد و اندازه محیط مورد نظرتان انتخاب کنید.

اگر این مسئله را رعایت کرده‌اید و مشکلی از این بابت وجود نداشت، برای بهبود در عملکرد دستگاه بهتر است از آب مقطر در دستگاه خود استفاده کنید، زیرا رسوبات موجود در آب معمولی هم باعث کاهش عملکرد دستگاه شده و هم در دراز مدت به دستگاه آسیب می‌رساند. اگر دستگاه شما دچار رسوب شده است، سعی کنید هر هفته آن را با سرکه و آب اکسیژنه رسوب‌زدایی کنید. این کار طول عمر دستگاه را زیاد خواهد کرد.

 

– ایجاد سر و صدای زیاد در دستگاه بخور سرد

معمولا دو صدا در این دستگاه وجود دارد که برای مصرف‌کنندگان آن خوشایند نیست. اولین مورد صدایی است که در هنگام تخلیه آب از سمت مخزن به سمت صفحات آلتراسونیک دستگاه هدایت می‌شود که صدایی شبیه به هورت کشیدن دارد.

دومین صدا معمولا زمانی است که صفحه آلتراسونیک کار کرده و صدایی شبیه وزوز ایجاد می‌کند. معمولا این‌گونه صداها در ابتدای کار با دستگاه وجود ندارد و به مرور و پس از استفاده مداوم به وجود می‌آید که در برخی موارد با تمیز کردن دستگاه برطرف می‌شود. البته صداهای دیگری نیز ممکن است از سمت موتور فن نیز به علت عدم روغن‌کاری مناسب و کثیف بودن تولید شود.

همچنین لرزش دستگاه نیز یکی دیگر از علل ایجاد سر و صدا از دستگاه است که برای این کار پس از قطع برق دستگاه کلیه قطعات و اجزا را بررسی کرده تا کاملا سفت بوده و به درستی روی هم سوار شده باشند. ضمنا باید دقت کنید که مخزن دستگاه از آب پر بوده و در سطحی صاف و محکم قرار گرفته باشد.

رعایت تمام موارد فوق باعث عملکرد بهتر دستگاه و عدم سر و صدای آن خواهد شد. اما اگر با رعایت تمامی موارد یاد شده باز مشکل برطرف نشد، گروه فنی بلد شما را همراهی خواهد کرد تا به سرعت عیب یابی بخور سرد فیلیپس شما را انجام دهد.

 

– چکه کردن و آب دادن دستگاه بخور سرد

اگر مشاهده کردید که مخزن دستگاه در حال چکه کردن است یا آب به داخل دستگاه نفوذ می‌کند، در عیب یابی بخور سردفیلیپس سریعا دو شاخه دستگاه را از پریز برق خارج کرده و سپس دریچه، لوله و همه اجزای انتقال آب دستگاه بخور سرد را بررسی کنید تا مطمئن شوید قسمتی از این مسیر مسدود نشده باشد. اگر از درستی این مورد مطمئن شدید، مخزن را نیز بررسی کنید تا ترک و شکستگی نداشته باشد.

به یاد داشته باشید که استفاده از اسانس در درون آب مخزن دستگاه بخور سرد می‌تواند سبب نشتی دستگاه شود. به همین دلیل سعی کنید در دستگاه‌های بخور سردی که محفظه‌ای برای اسانس در آن تعبیه نشده‌است، از اسانس در داخل آب آن استفاده نکنید.

علت این امر این است که با افزودن اسانس غلظت آب داخل مخزن بالا رفته و فرکانس تبدیل آب به بخور تغییر نموده و چون این تغییر حاصل می‌شود سبب ایجاد گاز در داخل مخن می‌گردد. مسلما افزایش گاز داخل مخزن باعث افزایش فشار داخلی و شکستگی مخزن و نشتی آن می‌شود. پس توصیه می‌شود، اگر می‌خواهید از دستگاه بخور سرد به همراه اسانس استفاده کنید، حتما دستگاهی که مخزن اسانس در آن تعبیه شده‌است، به کار گیرید.

 

– خرابی در المنت دستگاه

استفاده مداوم از دستگاه باعث استهلاک و فرسودگی برخی از قطعات دستگاه از جمله المنت آن نیز می‌گردد. به همین دلیل معمولا در صورتی که المنت دستگاه دچار آسیب شود، باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

گروه فنی بلد با داشتن مجموعه‌ای کامل از قطعات برندهای مختلف دستگاه بخور سرد می‌تواند بهترین و باکیفیت‌ترین قطعات مورد نیاز برای عیب یابی بخور سرد فیلیپس شما را تهیه و از آنها جهت بهبود عملکرد دستگاه استفاده کند.

– عدم عملکرد درست کلیدهای تنظیم دستگاه بخور سرد

معمولا این ایراد به فلت ارتباط‌دهنده صفحه کلید و برد الکترونیکی فرمان دستگاه بخور سرد مرتبط است که معمولا پس از تعویض این مشکل حل می‌شود. اگر با تعویض فلت این امر محقق نشد، باید به فکر تعمیر برد این بخش از دستگاه باشید. برای سرویس بخور سرد فیلیپس با تعمیرکاران ما در فنی بلد در تماس باشید.

هزینه تعمیر و سرویس دستگاه بخور سرد فیلیپس

همان‌ طور که در مطلب بالا عنوان شد، دستگاه بخور سرد ممکن است در بخش‌های مختلف دچار خرابی یا ایراد شود. اگر این خرابی و ایراد قابل تعمیر و رفع شدن باشد، مسلما هزینه آن کمتر خواهد شد. ولی اگر نیاز به تعویض قطعه‌ای پیدا کنید، آن وقت هزینه تعمیر آن با توجه به نوع قطعه تعویض شده افزایش خواهد یافت.

علاوه بر این موارد، هزینه دستمزد، هزینه حضور در محل نیز روی هزینه کل خواهد آمد. البته نگران این موضوع نباشید، چون گروه فنی بلد با وجود تعمیر باکیفیت لوازم خانگی شما از حداقل دستمزد و کمترین قیمت قطعات یدکی برای دستگاه‌های شما استفاده خواهد کرد تا شما عزیزان نیز بتوانید با خیالی آسوده سرویس بخور سرد فیلیپس خود را به ما بسپارید و دغدغه هزینه‌های تعمیر آنها را نداشته باشید.

نکات پراهمیت در نگهداری دستگاه بخور سرد

– در نظر داشته باشید با توجه به اینکه بخور سرد ارتباط مستقیمی با بهداشت محیط و شما دارد، بهتر است که نکات بهداشتی را در این

زمینه به طور جدی رعایت کرده و دستگاه بخور را هر بار به خوبی تمیز و آب آن را تعویض نمایید.

– روشن ماندن دایمی دستگاه معمولا باعث تشدید رطوبت و بروز حساسیت‌هایی خواهد شد. به همین دلیل اگر دستگاهتان اتوماتیک نیست، سعی کنید پس از هر ۳۰ دقیقه استفاده از دستگاه، دستگاه را ۵ ساعت خاموش کنید.

– یادتان باشد در زمانی که می‌خواهید دستگاه را تمیز کنید، حتما آن را از پریز برق بکشید، زیرا عدم کشیدن آن از پریز برق می‌تواند هم به شما صدمه بزند و هم به دستگاه آسیب وارد کند.

– پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از بستن رسوب در مخزن دستگاه تا آنجا که می‌شود از آب مقطر استفاده کنید. اگر این کار برای شما مقدرو نیست، رسوب‌زدایی هفتگی فراموش نشود.

– به یاد داشته باشید که اگر در زمان زیادی از دستگاه استفاده نمی‌کنید، حتما آب آن را تعویض کنید، چون همان آب ممکن است منبع تولید قارچ‌ها و میکروب‌ها در مخزن و محیط اطراف شود و بهداشت شما را به خطر بیاندازد.

تعمیرات حرفه‌ای دستگاه بخور سرد فیلیپس در فنی بلد

اگر با توضیحات ارایه شده در این مقاله موفق به سرویس بخور سرد فیلیپس خود نشده‌اید، می‌توانید با کارشناسان و تعمیرکاران ما در فنی بلد تماس گرفته و مشکلاتتان را مطرح کنید تا گروه متخصص و حرفه‌ای ما به شما مشاوره‌های لازم را برای تعمیر کلیه لوازم خانگی منزل از جمله تعمیر بخور سرد فیلیپس  ارایه دهند.


icon

سامان محبوب ۰۶ ۰۳ ۱۴۰۰

سلام و خسته نباشید به شما عزیزان. راستش من ازتون خواستارم در یک موضوع کمکم کنید. من دوستم یک دستگاه بخور رزونال پایه دار (از همونایی که اغلبا در آرایشگاه ها دیدید و استفاده کردید) رو بمن سپرد که تعمیر کنم. دستگاه روشن میشد اما نه المنتش اب رو گرم میکرد حتی یکذره نه پیزو بخور سرد تولید میکرد. بعد از عیب یابی متوجه شدم مشکل از المنت یک ماسفت و طبیعتا چند قطعه پس و پیشش به علاوه پیزو بوده. و تماما تعمیرش کردم،فقط یک اشتباه کردم و اینکه در زمان تست دیگه قسمت بالایی دستگاه که شامل رزونال ها(لوله های انتقال بخار و بخور) میشد رو نصب نکردم و همونجوری تست کردم. دوستم که خورده آبرویی پیشش داشتیم زنگ زد و گفت کار میکنه هردوش اما بخور سرد با اینکه دو برابر قبل بخور تولید میکنه اما بخور از لوله بالا نمیاد و بجاش از منافذ بی ربط دیگه بیرون میاد!!! خب من میدونم بر خلاف بخار گرم که رو به بالا میره طبیعت بخورسرد اینه که معلق در همون سطح باشه یا رو به پایین بره و جاری شه. اما قبلا دستگاه براحتی به لوله های بخار که در قسمت بالای بودن منتقلش میکرد. . حالا بنظر من از فن مشکل و ضعیف کار میکنه. اما من یکساله تعمیرات انجام میدم و به همین دلیل خواستم با افرادی با تجربه تر در این مورد که تاحالا برام اتفاق نیوفتاده بود مشوزت کنم تا عجولانه و به اشتباه قطعه ای رو الکی تعویض نکنم وقتی مشکل از جای دیگست. لطفا کمکم کنید بزرگواران. . نکته : لوله ها گرفتگی نداره. با تشکر. محبوب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code