تعمیر توستر

۱۸ ۰۲ ۱۴۰۰

تعمیر توستر | دستگاه توستر یکی از لوازم خانگی است که ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات توستر داشته باشید. این مشکل ممکن است از عدم استفاده صحیح و یا گذشتن عمر قطعات دستگاه به وجود آید. در بعضی مواقع استفاده از خدمات درست یک مجموعه، موجب می شود تا با هزینه مناسب تر توستر شما به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد و احتیاجی به خرید دستگاه جدید با هزینه بالا نباشد.

خدمات ویژه تعمیر توستر در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یک مرکز تعمیر توستر نان مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به تعمیرات توستر پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه که خدمات سرویس توستر ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل

. پیک رایگان برای تحویل و ارسال دستگاه

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای توستر میتوانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در تعمیر توستر به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت و بدون هیچ هزینه ای دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به عیب یابی توستر شما را تعمیر خواهند کرد.

مشکلات رایج در تعمیرات توستر

– عیب یابی توستر که روشن نمی شود

دلایل زیادی برای روشن نشدن توستر وجود دارد. بهتر است قبل از هر کاری ابتدا پریز مورد استفاده را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان یابید. در عیب یابی توستر می‌توانید از فازمتر استفاده کنید یا دوشاخه توستر را به پریز دیگری متصل نمایید تا مشخص شود عیب از توستر شما است یا پریز برق.

اگر از سه راهی برق استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم با برق مستقیم توستر خود را چک کنید، چون گاهی سه راهی‌ها دچار ایراد می‌شوند. اگر از سالم بودن همه موارد فوق اطمینان یافتید، دوشاخه توستر را بازبینی کنید که در قسمتی قطعی نداشته باشد. برای آزمایش خرابی دوشاخه نیز می‌توانید از یک اهمتر استفاده کنید.

خراب بودن ترموستات دستگاه توستر نیز می‌تواند دلیل دیگری بر روشن نشدن توستر باشد. ترموستات در حقیقت وظیفه تنظیم دما را در توستر برعهده دارد و در صورت خرابی باید تعویض گردد. برای این کار ابتدا باید دستگاه را خاموش کرده و پس از خنک شدن آن درپوش مربوط به توستر را باز کنید.

سپس هادی‌های ترموستات را از توسترخارج کرده و با آومتر بررسی کنید. باید بدانید که با حرکت ولوم توستر در جهت عقربه‌های ساعت باید عقربه‌های آومتر حرکت کرده و روی صفر برود. اگر این چرخش در خلاف عقربه‌های ساعت باشد، آومتر باید بی‌نهایت را نشان دهد. اگر این عمل اتفاق نیفتاد ترموستات قابل تعمیر نبوده و باید تعویض گردد.

دلیل دیگر روشن نشدن توستر می‌تواند خرابی در فیوز دستگاه باشد. در واقع فیوز دستگاه در صورتی که توستر به حد زیادی از گرما و حرارت برسد، توستر را خاموش می‌کند. اگر این قطعه خراب باشد، احتمالا توستر شما روشن نخواهد شد. برای سرویس توستر باید فیوز توستر را تعویض کنید.

حتی خراب شدن المنت‌ها و درآمدن آنها نیز می‌تواند دلیل روشن نشدن توستر باشد. همان‌طور که اشاره شد، المنت‌ها برای گرم کردن نان استفاده می‌شوند و اگر دچار ایراد اساسی شوند، باید تعویض گردند.

مانند هر وسیله و ابزار دیگری خرابی در کلیدهای روشن و خاموش نیز می‌تواند علت روشن نشدن دستگاه توستر باشد.

همچنین ایراد در اتصالات داخلی دستگاه توستر نیز جزو علل روشن نشدن دستگاه توستر است که البته عیب یابی توستر باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای رفع عیب شود.

اگر تمامی موارد فوق نتیجه بخش نبود، حتما با کارشناسان و تعمیرکاران زبده ما در فنی بلد تماس بگیرید.

– سرویس توستر که بعد از روشن کردن فیوز برق می‌پرد

معمولا در این قبیل موارد یکی از سیم‌های توستر از جای خود خارج شده و باعث اتصالی می‌گردد. این مسئله معمولا ممکن است پس از افتادن یا ضربه به توستر برای دستگاه اتفاق بیفتد.

همچنین سوختن عایق و روکش سیم‌ها نیز می‌تواند دلیل دیگری برای این مسئله باشد. برای رفع این مشکل باید توستر را باز و موارد یاد شده را بررسی و در صورتی که ایرادی در این بخش‌ها مشاهده کردید، نسبت به تعمیر یا در صورت نیاز تعویض این بخش‌ها اقدام کنید.

 بالا نیامدن نان در توستر پس از گرم شدن

دستگاه‌های توستر دارای قسمت های مکانیکی هستند که پس از گرم شدن نان تکه‌های نان را بالا می‌آورند. یکی از احتمالات می‌تواند خرابی این بخش مکانیکی توستر و فنر مربوط به آن باشد. اگر سیلندر توستر از جایش در رفته باشد، با جازدن مجدد آن، این بخش درست خواهد شد.

البته اگر این بخش‌های مکانیکی توستر درست بودند، احتمال دارد ایراد در بخش سیم‌پیچ مغناطیسی دستگاه باشد. برای تست سیم‌پیچ دستگاه باید آن را به صورت مجزا با برق تست کرد و اگر درست عمل نکرد، باید آن را تعویض کرد.

البته توصیه می‌کنیم سرویس توستر به تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای ما در فنی بلد بسپارید و خودتان این مسئله را آزمایش نکنید، زیرا ممکن است آزمایش آن برای شما خطرناک باشد.

– تعمیر توستر که دود از آن خارج می شود

متداول‌ترین علت خروج دود، سوختن نان در توستر است که باعث بلند شدن دود از توستر می‌شود. توجه داشته باشید که پس از هر بار استفاده از توستر، تکه‌های باقی‌مانده نان را در انتهای سینی توستر خالی کنید تا برای استفاده مجدد این تکه‌های نان دچار سوختگی نشده و بوی نامطبوعی را در محیط ایجاد نکند.

همچنین دقت داشته باشید که تکه‌های نان به بدنه داخلی توستر نچسبد، چون این مسئله نیز باعث سوختن خرده نان‌ها و ایجاد بوی نامطبوع خواهد شد. برای رفع این مسئله نیز کافی است تکه نان‌ها را پس از هر بار استفاده دستگاه از سینی زیرین و از دیواره داخلی خارج کنید.

– عیب یابی توستر که نان در آن گیر می کند

معمولا این ایراد وقتی رخ می‌دهد که شما از تکه‌های کلفت نان در دستگاه استفاده کنید. به یاد داشته باشید، ضخامت نانی که در داخل توستر قرار می‌دهید باید باریک‌تر از ورودی توستر بوده و فضای کافی نیز برای رهاسازی نان داشته باشد. اگر از تکه‌های ضخیم استفاده کردید و نان در دستگاه توستر گیر کرد، دستگاه را خاموش کرده و پس از سرد شدن دستگاه تکه‌های نان را از محفظه داخلی خارج کنید.

– سرویس توستر که بوی سوحتگی از آن خارج می شود

اگر متوجه شدید که در هنگام استفاده از توستر بوی نامطبوعی شبیه سوختن جسم لاستیکی به مشام شما می‌رسد، به احتمال زیاد وارنیش‌های توستر شما خراب شده است. این مسئله معمولا به دلیل استفاده زیاد از توستر و آن هم پس از سال‌ها اتفاق می‌افتد. مسلما در این جور مواقع برای سرویس توستر باید وارنیش‌های توستر خود را تعویض کنید.

نکات مهم و کلیدی در تعمیر و نگهداری توسترها

– دقت داشته باشید که در زمان استفاده از دستگاه توستر دستگاه را در جایی قرار دهید که سطحی صاف داشته و از چهار طرف فضای کافی برای تبادل هوا برای آن وجود داشته باشد، طوری که به اجسام یا دیوارها نچسبد. این فاصله را در کمترین حالت باید ۲۰ سانتی‌متر در نظر گرفت.

– به یاد داشته باشید که در زمان استفاده از توستر، دستگاه را تکان نداده و جابجا نکنید.

– از ریختن آب بر روی دستگاه توستر یا شستشوی آن جدا خودداری کنید

هزینه تعمیر توستر

همان‌طور که در مطالب قبلی نیز اشاره شد، اصلی‌ترین پارامتر تعیین هزینه تعمیر در لوازم خانگی از جمله توستر، استفاده از قطعات یدکی در دستگاه است. تعمیرکاران فنی بلد تا آنجا که مقدور باشد، سعی می‌کنند تا قطعات لوازم خانگی شما را تعمیر کنند، ولی گاهی نیز به تعویض قطعه است که از روی ناچار قطعه را تعویض می‌نمایند.

به طور کلی برای کسب رضایت مشتری در فنی بلد، حداقل دستمزد با حداقل هزینه برای تعمیر لوازم خانگی در نظر گرفته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه تعمیر توستر می‌توانید با کارشناسان فنی بلد تماس بگیرید.

فنی بلد همیشه در خدمت شما

گروه حرفه‌ای فنی بلد متشکل از کارشناسان و تعمیرکاران باتجربه و زبده در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله توستر، همیشه و در همه حال یار و یاور شما مشتریان عزیز خواهد بود.

اگر به هر دلیل نتوانستید لوازم خانگی خود را با توجه به آموزش‌های ارایه شده در این سایت تعمیر کنید، کافی است تلفن را برداشته و با کارشناسان فنی بلد تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کرده و مراحل تعمیر دستگاه را برایتان شرح دهند.

خدمات دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code