تعمیر سشوار خانگی و صنعتی

۰۲ ۰۳ ۱۴۰۰

تعمیر سشوار خانگی و صنعتی | امروزه استفاده از سشوار به عنوان یکی از ابزارهای مهم در هر خانه مخصوصا برای خانم‌ها بسیار بااهمیت تلقی می‌شود. این ابزار به آرایش و پیرایش افراد خانواده کمک زیادی می‌کند.

مطمئنا ایراد و خرابی در سشوار می‌تواند دغدغه فراوانی را در بین اعضای خانواده ایجاد کند، به همین دلیل ما در اینجا سعی خواهیم کرد تا ایرادات متداول در سشوار را بیان و راه‌حل‌های رفع آنها را بازگو کنیم. شایان ذکر است که عملکرد سشوارهای صنعتی نیز تقریبا مشابه سشوارهای خانگی است، به همین دلیل خواندن و آشنایی با موارد یاد شده می‌تواند شما را در سرویس سشوار صنعتی و خانگی آنها نیز یاری کند.

خدمات ویژه تعمیر سشوار در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یه مرکز تعمیرات سشوار مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به عیب یابی سشوار پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه خدمات سرویس سشوار ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل

. پیک رایگان برای تحویل و ارسال دستگاه

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای سشوار میتوانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در سرویس سشوار به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت و بدون هیچ هزینه ای دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به سرعت عیب یابی سشوار شما را انجام می دهد.

مشکلات رایج در تعمیر سشوار خانگی و صنعتی

عیب یابی سشوار که روشن نمی شود

مانند سایر لوازم خانگی دیگر اگر این اتفاق افتاد، ابتدا پریز مورد استفاده خود را تغییر دهید، اگر مشکل حل شد که ایراد از پریز برق شما بود، ولی اگر حل نشد، احتمال ایراد در کلید روشن و خاموش کردن سشوار می‌تواند باشد.

در سرویس سشوار برای بررسی این مسئله باید سشوار را باز و یکی از سیم‌های کلید روشن و خاموش را جدا کرده و سپس به وسیله اهم‌متر این بخش را آزمایش کنید. در صورت اطمینان از خرابی کلید باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

اگر این مورد هم درست بود و کلید مشکلی نداشت، متاسفانه ایراد در موتور سشوار خواهد بود. یکی از علت‌های سوختن موتور سشوار استفاده بیش از حد و مداوم از آن است. برای رفع این مشکل می‌توانید سشوار را به تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص فنی بلد بسپارید تا در اسرع وقت عیب یابی سشوار شما را انجام می دهند.

– سشوار روشن شده ولی باد گرم تولید نمی‌کند

همان‌طور که می‌دانید گرمای ایجاد شده از سشوار به دلیل عبور جریان هوا از یک سیم داغ با مقاوت بالا است. فن سشوار هم هوا را از بین این سیم داغ عبور داده و باعث گرم شدن باد خروجی سشوار می‌شود. بنابراین در صورتی که سشوار باد گرم تولید نکند، ابتدا سشوار را باز کرده و این دو سیم را بیابید.

سپس به وسیله مولتی‌متر بسته بودن مدار بین دو سیم را بررسی کنید. همچنین دقت کنید که اگر سشوار باد سرد تولید می‌کرد، احتمال اشکال در المنت سشوار پیش‌بینی می‌شود که با تعویض آن می‌تواند این مسئله را حل کنید.

– سرویس سشوار که بیش از حد گرم می‌شود

داغ شدن بیش از حد سشوار گاهی اوقات ممکن است برای شما رخ دهد. این داغ شدن حتی تا جایی پیش می‌رود که علاوه بر آسیب به موها، ممکن است بدنه سشوار را نیز دچار ذوب شدن قرار دهد.

این مشکل به احتمال زیاد از ترموستات سشوار است، زیرا عملکرد ترموستات در واقع کنترل جریان مدار می‌باشد. زمانی که به علت استفاده زیاد از سشوار کنتاکت‌های سشوار به هم جوش بخورند، ترموستات به درستی عمل نکرده و سشوار بیش از حد داغ خواهد شد. اگر این بخش از سشوار دچار آسیب شود، چون با بخش المنت سشوار یکی است، باید هم زمان هر دو بخش تعویض شوند.

– سشوار بیش از حد صدا می‌دهد

توجه داشته باشید که سشوار دارای پروانه است که به مرور زمان یا در اثر ضربه ممکن است سیم یا قطعه‌ای به این پروانه گیر کرده و صدای ناهنجار تولید کند. برای رفع این مشکل باید سشوار را باز کرده و بررسی کنید که سیم یا قطعه‌ای از قطعات داخلی سشوار به پره‌های فن داخلی گیر نکرده باشد.

اگر این صدا به دلیل ایراد مکانیکی در دستگاه باشد، می‌توان با تعویض بوش یا بلبرینگ‌های موتور سشوار این مسئله را رفع کرد. همچنین تکان خوردن فن و لق زدن آن در زمان گردش می‌تواند یکی دیگر از مواردی باشد که منجربه تولید صدای ناهنجار در سشوار شما شود.

این مسئله نیز با باز کردن سشوار و سفت کردن پیچ‌های متصل به آن می‌تواند قابل رفع باشد. به یاد داشته باشید که علاوه بر موارد یاد شده، زغال موتور را نیز بررسی کنید، چون ممکن است با کوچکتر شدن زغال سشوار در زمان جرقه‌زنی این صداها تولید شود و شما را آزار دهد. مسلما تعویض این زغال‌ها با زغال‌های بلندتر نیز می‌تواند راه‌حل این موضوع باشد.

ایجاد بوی بد در سشوار هنگام استفاده

معمولا بوی بد ناشی از گرد و خاک موجود در داخل سشوار است و ایراد در فن سشوار نیز عامل دیگری می‌تواند برای این مسئله باشد. برای رفع این موضوع بهتر است سشوار خود را باز کرده و فیلتر آن را تمیز کنید. برای تمیز کردن فیلتر می‌توانید پس از در آوردن فیلتر، آن را با آب و صابون شسته و پس از خشک شدن در جای خود قرار دهید.

نکات مهم و کلیدی برای نگهداری صحیح از سشوار

• همواره سیم سشوار را قبل از استفاده مجدد بررسی کنید تا پارگی یا فشردگی نداشته باشد. در صورت مشاهده چنین مشکلی حتما نسبت به درست کردن سیم یا تعویض آن اقدام کنید.

• دقت داشته باشید تا به سشوار ضربه وارد نشود، این مسئله مخصوصا در زمانی که سشوار روشن است یا به تازگی خاموش شده، حساسیت بیشتری وجود دارد، چون با ضربه وارد شده ممکن است المنت‌های سشوار از جای خود درآمده و اتصالی کند.

• هیچ وقت سشوار را در زمان‌های طولانی یکسره روشن نگه ندارید، زیرا این کار باعث آسیب زیاد به سشوار خواهد شد. به همین دلیل در زمان استفاده زیاد از سشوار بهتر است بین فواصل استفاده از آن فاصله بیندازید.

• از پاشیدن یا ریختن آب بر روی سشوار جدا جلوگیری کنید.

• در زمان تعمیر سشوار حتما سشوار را از برق جدا کنید.

• مراقب باشید تا موهای شما به بخش مشبک انتهای سشوار نزدیک نشود، چون ممکن است موهای شما را دچار آسیب کند.

فنی بلد مشاور شما در تعمیرات سشوار صنعتی و خانگی

شایان ذکر است که در فنی بلد دیگر شما نگرانی و دغدغه کیفیت خدمات و پشتیبانی را نخواهید داشت، زیرا اگر سشوار شما از هر برندی نیاز به تعویض قطعات پیدا کند، گروه فنی بلد بهترین و باکیفیت‌ترین قطعات را برای تعویض در اختیار دارد و با تعمیر یا تعویض به موقع، سشوار شما را مانند روز اول به شما تحویل خواهد داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان و تعمیرکاران ما در فنی بلد تماس گرفته و راهنمایی‌های بیشتر را از آنان دریافت کنید.

خدمات دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code