تعمیر سماور برقی ارشیا

۱۸ ۰۹ ۱۴۰۰

تعمیر سماور برقی ارشیا| از گذشته‌های دور نوشیدن چای رسم مردم ایران و حتی دنیا بوده است. یکی از این روش‌های سنتی که از قدیم در ایران و کشورهایی مانند روسیه متداول بوده، استفاده از سماورهایی از نوع زغالی و نفتی و امروزه از نوع برقی و گازی ‌است.

انواع سماورهای برقی امروزه مهمان خانه‌ها و محل‌های کار اکثریت افراد در کشورمان است، به همین دلیل خرابی سماور برقی ممکن است برای شما زیاد اتفاق بیفتد.

ایرادات اساسی و تخصصی حتما باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و کاربلد انجام گیرد تا در اسرع وقت بتوانند سرویس و تعمیر سماور برقی ارشیا شما را انجام دهند و مانند روز اولش به شما تحویل دهند.

خدمات ویژه تعمیر سماور برقی ارشیا در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یه مرکز تعمیرات سماور برقی مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به عیب یابی سماور برقی ارشیا پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه خدمات سماور برقی ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای سماور برقی ارشیا می توانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در سرویس سماور برقی ارشیا به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به سرعت عیب یابی سماور برقی ارشیا شما را انجام می دهد.

مشکلات متداول در تعمیر سماور برقی ارشیا و چگونگی رفع آن ها

– سرویس سماور برقی ارشیا روشن نمی‌شود

مانند بسیاری از وسایل دیگر، در ابتدا باید پریز برق خود را به وسیله فازمتر، ولتمتر یا آومتر بررسی کنید. اگر مطمئن شدید که پریز سالم است، سپس باید دوشاخه و ورودی برق سماور را بررسی کنید تا پارگی یا خرابی در سیم وجود نداشته باشد.

اگر این موارد هم مشکلی نداشت باید آب داخل سماور را خالی کرده و سماور را پشت و رو کنید. سپس درپوش مربوطه را باز کرده و سیم‌های داخلی را رصد کنید تا در بخش فاز یا نول قطع شدگی وجود نداشته باشد. همچنین ممکن است با صحنه سوختگی سیم‌های داخلی سماور در این زمان مواجه شوید که مسلما باید سیم‌ها را در این حالت تعویض کنید تا سماور مجددا قابل استفاده باشد.

– در زمانی که سمار برقی ارشیا را به برق می‌زنیم سماور روشن می‌شود در حالی که ترموستات خاموش است

معمولا این مسئله به دلیل تنظیم نبودن ترموستات اتفاق می‌افتد. به همین دلیل برای رفع آن باید ترموستات را تنظیم کرد. برای تنظیم ترموستات‌های ساده می‌توان ترموستات را روی حالت خاموش قرار داد، سپس با پیچ گوشتی، پیچی را که برای این کار تعبیه شده در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

به محض اینکه صدای تق شنیدید، از پیچاندن پیچ دست بکشید. اگر ترموستات شما فاقد پیچ تنظیم است، کار کمی مشکل‌تر خواهد بود. برای تنظیم باید خار ترموستات را از محور جدا کرده و ترموستات را بدون خار در حالت خاموش قرار داده، سپس آن را بچرخانید. به محض شنیدن صدای تق مانند خار را مجددا جا زده و سماور را آزمایش کنید.

– به تازگی المنت سماور ارشیا را تعویض کردیم، ولی مجددا المنت دستگاه سوخت. علت چیست؟

اگر این اتفاق افتاده باشد، احتمال سوراخ شدن مخزن سماور و نشت آب (هر چند کم) وجود دارد. سماور را خالی کرده و به دقت دنبال نشتی گشته و به دنبال رفع آن باشید.

– برای پوشاندن سوراخ داخل مخزن سماور آیا می‌توان از چسب دوقلو استفاده کرد؟

شاید این کار رایج باشد، ولی اصلا اصولی و درست نیست و ممکن است باعث خرابی بیشتر دستگاه یا حتی آسیب به خود شما شود. برای برطرف کردن سوراخ مخزن سماور برقی بهترین روش قلع‌کاری است که آن هم توسط استادکاران ماهر انجام می‌شود.

– عیب یابی سماور برقی ارشیا که کف آن آب می دهد

احتمال خرابی واشرهای المنت از رایج‌ترین حالات برای این ایراد است. مسلما با تعویض این واشرها شما می‌توانید مجددا از سماور خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که عدم توجه به این موضوع می‌تواند هم برای شما و هم برای سماور برقی‌تان آسیب‌زا باشد، پس این مسئله را جدی گرفته و در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید.

– سماور برقی کاملا درست کار می‌کند، ولی لامپ آن روشن نمی‌شود

در ابتدا سماور را خالی کرده، پشت رو نموده و دریچه زیر آن را باز کنید. سپس به دنبال قطعی برق لامپ بگردید. اگر از سیم‌ها و اتصالات اطمینان پیدا کردید، احتمال سوختگی لامپ وجود دارد که در عیب یابی سماور برقی معمولا با تعویض آن این مشکل رفع می‌گردد.

– قبل از اینکه آب سماور بجوشید، سماور خاموش می‌شود

مسلما این ایراد از ترموستات است. با تنظیم کردن ترموستات طبق آموزش داده شده در سوالات قبلی، این مشکل قابل رفع خواهد بود. البته غیر از این مورد این مسئله می‌تواند ناشی از خرابی در عایق‌های حرارتی سمار برقی شما نیز باشد که با تعویض آنها این مشکل قابل اصلاح است.

– لامپ خبر سماور برقی روشن می‌شود، ولی آب گرم نمی‌شود

در سرویس سماور برقی ابتدا باید به دنبال قطعی سیم در زیر سماور بگردید. اگر مشکل را در آنجا نیافتید، احتمال سوختن المنت وجود دارد. اگر المنت را به وسیله آومتر آزمایش کردید و خرابی آن مورد تایید واقع شد، باید نسبت به تعویض المنت اقدام کنید.

– بدنه سماور برقی برق دارد

مهمترین دلیل می‌تواند اتصال سیم‌های داخلی سماور به بدنه باشد که سریعا باید سماور را خاموش و آن را برطرف کرد. این مسئله می‌تواند ناشی از اتصال بین سیم‌ها، قطعات الکترونیکی، لامپ، المنت و غیره باشد. به همین دلیل تک به تک قطعات باید وارسی شوند.

نکات مهم و کلیدی برای نگهداری صحیح از سماور برقی ارشیا

• علت عمده خرابی در سماورهای برقی سقوط آن از روی کابینت است. این مسئله متاسفانه علاوه بر خسارت به سماور و شکستگی آن، منجربه خطراتی مانند سوختگی و برق‌گرفتگی می‌‍شود، به همین دلیل باید نکات ایمنی را در مورد سماور برقی به دقت رعایت کنید.

• در صورت امکان حتما سماور برقی خود را به وسیله یک سیم به سیم ارت منزل خود وصل کنید.

• در صورت ضرب‌خوردگی یا پارگی در سیم برق سماور برقی خود حتما نسبت به تعمیر یا تعویض سیم یا دوشاخه آن اقدام کنید.

• همیشه به یاد داشته باشید که به علت سرریز شدن آب در زمان جوشیدن آب، حتما سماور را کاملا پر نکنید و فضای خالی مناسب برای این مسئله در نظر بگیرید.

• وجود هرگونه اتصالی را به دقت و با سرعت بررسی کرده و نسبت به تعمیر آن یا توسط خودتان یا توسط تعمیرکاران فنی بلد اقدام کنید.

• با توجه به اینکه المنت سماور برقی در انتهای سماور تعبیه شده‌‍است، در نتیجه حرارت زیر سماور برقی زیاد خواهد بود. لذا از قرار دادن اجسامی از جنس پارچه، پلاستیک، چوب و غیره در زیر سماور جدا خوددداری کنید.

فنی بلد مشاور شما در تعمیرات سماور برقی ارشیا

گروه فنی بلد متشکل از کارشناسان و تعمیرکاران حرفه‌ای و تحصیل‌کرده است که با دانش روز و ایرادات کلیه لوازم خانگی آشنایی لازم را دارند، به همین دلیل می‌توانند تعمیر وسایل برقی خانگی و حتی صنعتی شما را در کمترین زمان و با مناسب ترین قیمت انجام دهند.

علت این امر این است که گروه فنی بلد تا آنجا که مقدور باشد قطعات لوازم خانگی شما را از جمله سماور برقی تعمیر کرده و در صورتی که دیگر چاره‌ای نباشد، نسبت به تعویض قطعات اقدام می‌کند. لیست زیر تعداد اندکی از برندهای مطرح موجود در بازار ایران است که تیم حرفه‌ای فنی بلد اشراف کامل روی تعمیر آنها دارد.

خدمات دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code