تعمیر سماور برقی باریتون


تعمیر سماور برقی باریتون| از گذشته‌های دور نوشیدن چای رسم مردم ایران و حتی دنیا بوده است. یکی از این روش‌های سنتی که از قدیم در ایران و کشورهایی مانند روسیه متداول بوده، استفاده از سماورهایی از نوع زغالی و نفتی و امروزه از نوع برقی و گازی ‌است.

انواع سماورهای برقی امروزه مهمان خانه‌ها و محل‌های کار اکثریت افراد در کشورمان است، به همین دلیل خرابی سماور برقی ممکن است برای شما زیاد اتفاق بیفتد.

ایرادات اساسی و تخصصی حتما باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و کاربلد انجام گیرد تا در اسرع وقت بتوانند سرویس و تعمیر سماور برقی باریتون شما را انجام دهند و مانند روز اولش به شما تحویل دهند.

خدمات ویژه تعمیر سماور برقی باریتون در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یه مرکز تعمیرات سماور برقی مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به عیب یابی سماور برقی باریتون پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه خدمات سماور برقی ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای سماور برقی باریتون می توانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در سرویس سماور برقی باریتون به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به سرعت عیب یابی سماور برقی باریتون شما را انجام می دهد.

مشکلات متداول در تعمیر سماور برقی باریتون و چگونگی رفع آن ها

– سرویس سماور برقی باریتون روشن نمی‌شود

مانند بسیاری از وسایل دیگر، در ابتدا باید پریز برق خود را به وسیله فازمتر، ولتمتر یا آومتر بررسی کنید. اگر مطمئن شدید که پریز سالم است، سپس باید دوشاخه و ورودی برق سماور را بررسی کنید تا پارگی یا خرابی در سیم وجود نداشته باشد.

اگر این موارد هم مشکلی نداشت باید آب داخل سماور را خالی کرده و سماور را پشت و رو کنید. سپس درپوش مربوطه را باز کرده و سیم‌های داخلی را رصد کنید تا در بخش فاز یا نول قطع شدگی وجود نداشته باشد. همچنین ممکن است با صحنه سوختگی سیم‌های داخلی سماور در این زمان مواجه شوید که مسلما باید سیم‌ها را در این حالت تعویض کنید تا سماور مجددا قابل استفاده باشد.

– در زمانی که سمار برقی باریتون را به برق می‌زنیم سماور روشن می‌شود در حالی که ترموستات خاموش است

معمولا این مسئله به دلیل تنظیم نبودن ترموستات اتفاق می‌افتد. به همین دلیل برای رفع آن باید ترموستات را تنظیم کرد. برای تنظیم ترموستات‌های ساده می‌توان ترموستات را روی حالت خاموش قرار داد، سپس با پیچ گوشتی، پیچی را که برای این کار تعبیه شده در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

به محض اینکه صدای تق شنیدید، از پیچاندن پیچ دست بکشید. اگر ترموستات شما فاقد پیچ تنظیم است، کار کمی مشکل‌تر خواهد بود. برای تنظیم باید خار ترموستات را از محور جدا کرده و ترموستات را بدون خار در حالت خاموش قرار داده، سپس آن را بچرخانید. به محض شنیدن صدای تق مانند خار را مجددا جا زده و سماور را آزمایش کنید.

– به تازگی المنت سماور باریتون را تعویض کردیم، ولی مجددا المنت دستگاه سوخت. علت چیست؟

اگر این اتفاق افتاده باشد، احتمال سوراخ شدن مخزن سماور و نشت آب (هر چند کم) وجود دارد. سماور را خالی کرده و به دقت دنبال نشتی گشته و به دنبال رفع آن باشید.

– برای پوشاندن سوراخ داخل مخزن سماور آیا می‌توان از چسب دوقلو استفاده کرد؟

شاید این کار رایج باشد، ولی اصلا اصولی و درست نیست و ممکن است باعث خرابی بیشتر دستگاه یا حتی آسیب به خود شما شود. برای برطرف کردن سوراخ مخزن سماور برقی بهترین روش قلع‌کاری است که آن هم توسط استادکاران ماهر انجام می‌شود.

– عیب یابی سماور برقی باریتون که کف آن آب می دهد

احتمال خرابی واشرهای المنت از رایج‌ترین حالات برای این ایراد است. مسلما با تعویض این واشرها شما می‌توانید مجددا از سماور خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که عدم توجه به این موضوع می‌تواند هم برای شما و هم برای سماور برقی‌تان آسیب‌زا باشد، پس این مسئله را جدی گرفته و در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید.

– سماور برقی کاملا درست کار می‌کند، ولی لامپ آن روشن نمی‌شود

در ابتدا سماور را خالی کرده، پشت رو نموده و دریچه زیر آن را باز کنید. سپس به دنبال قطعی برق لامپ بگردید. اگر از سیم‌ها و اتصالات اطمینان پیدا کردید، احتمال سوختگی لامپ وجود دارد که در عیب یابی سماور برقی معمولا با تعویض آن این مشکل رفع می‌گردد.

– قبل از اینکه آب سماور بجوشید، سماور خاموش می‌شود

مسلما این ایراد از ترموستات است. با تنظیم کردن ترموستات طبق آموزش داده شده در سوالات قبلی، این مشکل قابل رفع خواهد بود. البته غیر از این مورد این مسئله می‌تواند ناشی از خرابی در عایق‌های حرارتی سمار برقی شما نیز باشد که با تعویض آنها این مشکل قابل اصلاح است.

– لامپ خبر سماور برقی روشن می‌شود، ولی آب گرم نمی‌شود

در سرویس سماور برقی ابتدا باید به دنبال قطعی سیم در زیر سماور بگردید. اگر مشکل را در آنجا نیافتید، احتمال سوختن المنت وجود دارد. اگر المنت را به وسیله آومتر آزمایش کردید و خرابی آن مورد تایید واقع شد، باید نسبت به تعویض المنت اقدام کنید.

– بدنه سماور برقی برق دارد

مهمترین دلیل می‌تواند اتصال سیم‌های داخلی سماور به بدنه باشد که سریعا باید سماور را خاموش و آن را برطرف کرد. این مسئله می‌تواند ناشی از اتصال بین سیم‌ها، قطعات الکترونیکی، لامپ، المنت و غیره باشد. به همین دلیل تک به تک قطعات باید وارسی شوند.

نکات مهم و کلیدی برای نگهداری صحیح از سماور برقی باریتون

• علت عمده خرابی در سماورهای برقی سقوط آن از روی کابینت است. این مسئله متاسفانه علاوه بر خسارت به سماور و شکستگی آن، منجربه خطراتی مانند سوختگی و برق‌گرفتگی می‌‍شود، به همین دلیل باید نکات ایمنی را در مورد سماور برقی به دقت رعایت کنید.

• در صورت امکان حتما سماور برقی خود را به وسیله یک سیم به سیم ارت منزل خود وصل کنید.

• در صورت ضرب‌خوردگی یا پارگی در سیم برق سماور برقی خود حتما نسبت به تعمیر یا تعویض سیم یا دوشاخه آن اقدام کنید.

• همیشه به یاد داشته باشید که به علت سرریز شدن آب در زمان جوشیدن آب، حتما سماور را کاملا پر نکنید و فضای خالی مناسب برای این مسئله در نظر بگیرید.

• وجود هرگونه اتصالی را به دقت و با سرعت بررسی کرده و نسبت به تعمیر آن یا توسط خودتان یا توسط تعمیرکاران فنی بلد اقدام کنید.

• با توجه به اینکه المنت سماور برقی در انتهای سماور تعبیه شده‌‍است، در نتیجه حرارت زیر سماور برقی زیاد خواهد بود. لذا از قرار دادن اجسامی از جنس پارچه، پلاستیک، چوب و غیره در زیر سماور جدا خوددداری کنید.

فنی بلد مشاور شما در تعمیرات سماور برقی باریتون

گروه فنی بلد متشکل از کارشناسان و تعمیرکاران حرفه‌ای و تحصیل‌کرده است که با دانش روز و ایرادات کلیه لوازم خانگی آشنایی لازم را دارند، به همین دلیل می‌توانند تعمیر وسایل برقی خانگی و حتی صنعتی شما را در کمترین زمان و با مناسب ترین قیمت انجام دهند.

علت این امر این است که گروه فنی بلد تا آنجا که مقدور باشد قطعات لوازم خانگی شما را از جمله سماور برقی تعمیر کرده و در صورتی که دیگر چاره‌ای نباشد، نسبت به تعویض قطعات اقدام می‌کند. لیست زیر تعداد اندکی از برندهای مطرح موجود در بازار ایران است که تیم حرفه‌ای فنی بلد اشراف کامل روی تعمیر آنها دارد.

خدمات دیگر

icon

vida ۲۲ ۱۲ ۱۴۰۲

آب سماور برقی داغ میشه ولی جوش نمیاد و خیلی سریع خاموش میشه؟

icon

فنی بلد ۲۲ ۱۲ ۱۴۰۲

احتمالا صفحه حساس ترموستات سماور برقی معيوب شده و برای باید توسط تعمیرکار سماور برقی باریتون بررسی و رفع بشه.

icon

noroozi ۲۴ ۱۱ ۱۴۰۲

آب سماور برقی باریتون ما جوش نمیاد

icon

فنی بلد ۲۴ ۱۱ ۱۴۰۲

اگر ترموستات خراب باشه، المنت‌ها دائماً روشن می‌مونن و آب سماور جوش نمیاید و سرد می مونه. باید ترموستات تعویض بشه.

icon

naderi ۱۰ ۱۱ ۱۴۰۲

سلام بدنه سماور برقی باریتون برق داره

icon

فنی بلد ۱۰ ۱۱ ۱۴۰۲

المنت یا ترموستات‌ یا لامپ‌ یا سیم‌های رابط دارای اتصال به بدنه هستند که این مسئله ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مثل برق داشتن بدنه شود. لازم است به سرعت اقدامات لازم برای تعمیرات سماور برقی باریتون خود را انجام دهید تا از مشکلات حاصل از این وضعیت جلوگیری شود و جلوی هر گونه مشکلاتی که ممکن است از این عیب ناشی شود، گرفته شود.

icon

sadra ۱۹ ۱۰ ۱۴۰۲

سماور برقی باریتون داریم روشن نميشه

icon

فنی بلد ۱۹ ۱۰ ۱۴۰۲

احتمالا یا اتصالات داخلي سماور برقی معيوبه و یا ترموستاتش خرابه.باید بررسی بیشتری بشه

icon

foroogh ۱۲ ۱۰ ۱۴۰۲

سماور برقی باریتون ما بصورت خودکار خاموش نمیشه راهنمایی کنید ممنون میشم

icon

فنی بلد ۱۲ ۱۰ ۱۴۰۲

مشکل اتومات نبودن سماور برقی میتونه به دلایل قطعی یا خرابی المنت، خرابی ترموستات، وجود اشکال در سیم کشی داخلی سماور، مشکل در پریز برق باشه. برای تعمیر سماور برقی باریتون به بررسی دقیقتری نیاز است.

icon

زهره ۰۶ ۱۰ ۱۴۰۲

سماور برقی باریتون من سوخته

icon

فنی بلد ۰۶ ۱۰ ۱۴۰۲

اگر سماور برقی شما سوخته و نیاز به عیب یابی مشکل و رفع آن دارید، می توانید از خدمات فنی بلد استفاده کنید یا با شماره 09124157257 تماس بگیرید.

icon

hasti ۲۹ ۰۹ ۱۴۰۲

چرا سماور برقی باریتون من هنگام استفاده صداهای عجیبی ایجاد می‌کند؟

icon

فنی بلد ۲۹ ۰۹ ۱۴۰۲

در حین استفاده از دستگاه، اگر صداهای عجیب شنیده می‌شود، ممکن است به دلیل اصطکاک یا خرابی در قسمت‌های مکانیکی یا الکتریکی باشد. در این صورت، سماور برقی را خاموش کرده و قطعات داخلی را مورد بررسی قرار دهید. هر نقطه خراب یا گیر کرده را شناسایی کرده و با تکنسین برای تعمیرات سماور برقی باریتون مشورت کنید.

icon

laleh ۲۱ ۰۹ ۱۴۰۲

وقتی سماور برقی من آب را جوش میاره یکسره کار می کنه و چراغش سبز نمیشه

icon

فنی بلد ۲۱ ۰۹ ۱۴۰۲

به بررسی دقیقتری نیاز است

icon

صالحی ۱۴ ۰۹ ۱۴۰۲

سماور برقی باریتون ما آب را داغ ميكنه ولی آب جوش نیومده خاموش میشه. راهنمایی میکنید لطفا

icon

فنی بلد ۱۴ ۰۹ ۱۴۰۲

احتمالا صفحه حساس ترموستات سماور برقی معيوب شده. به تعمیر سماور برقی باریتون نیاز دارید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code