تعمیر کولر آبی پرتابل

۲۸ ۰۲ ۱۴۰۰

تعمیر کولر آبی پرتابل | امروزه استفاده از کولر آبی پرتابل به دلیل عدم نیاز به کانال‌کشی و استفاده به صورت یکپارچه در اماکن و مراکز کوچکتر مانند اتاق منازل یا اداره‌ها قابل استفاده است. این نوع کولر به جای پوشال از پدهای سلولزی استفاده می‌کند که بر خلاف کولرهای آبی بزرگ قدیمی شوره نمی‌زند، رسوب در آن راه نداشته، برق کمتری مصرف می‌کند و بازدهی بالایی نیز دارد.

این دستگاه در مدل‌های قدیمی‌تر دارای منبع آب بوده که باید به صورت دستی پر می‌شد، ولی در مدل‌های جدیدتر قابلیت اتصال به شیر آب نیز به وسیله شیلنگ ایجاد شده است تا از این طریق ورودی آب کولر آبی پرتال همیشه تامین باشد.

خدمات ویژه تعمیر کولر آبی پرتابل در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یه مرکز تعمیرات کولر آبی پرتابل مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به عیب یابی کولر آبی پرتابل پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه خدمات کولر آبی پرتابل ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل

. پیک رایگان برای تحویل و ارسال دستگاه

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای کولر آبی پرتابل میتوانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در سرویس کولر آبی پرتابل به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت و بدون هیچ هزینه ای دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به سرعت عیب یابی کولر آبی پرتابل شما را انجام می دهد.

مشکلات متداول در تعمیر کولر آبی پرتابل و چگونگی رفع آنها

  کولر باد خنک نمی‌زند و باد آن بیشتر گرم است

دستگا‌های کولر آبی پرتابل دارای قدرت‌های مختلفی هستند. توجه داشته باشید که در زمان خرید حتما به این نکته دقت کنید و قدرت کولر آبی پرتابل خود را با توجه به متراژ مکانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، تعیین و بر آن اساس کولر آبی پرتابل خود را خریداری کنید تا از عملکرد مناسب و درست دستگاه خود اطمینان داشته باشید.

اگر کولر پرتابل شما از ابتدا این مشکل را داشته باشد علت آن می‌تواند همان میزان قدرت پایین دستگاه شما باشد. ولی اگر در زمان‌های اوج گرما چنین اتفاقاتی می‌افتد، ابتدا باید مخزن آب کولر آبی پرتابل خود را چک کنید تا به اندازه کافی در آن آب وجود داشته باشد یا اگر دستگاه شما آب را به صورت اتصال به شیر آب تامین می‌کند، فلکه آب و وصل بودن آب را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد.

به غیر از این موارد در روزهای گرم بهتر است لای در یا پنجره را کمی باز بگذارید تا تبادل هوا ایجاد شود. این مسئله معمولا در روزهای بسیار گرم تیر و مرداد ممکن است برای شما ایجاد شود.

– سرویس کولر آبی پرتابل که پس از اتصال به برق روشن نمی‌شود

اگر کولر آبی خود را به برق وصل کردید و روشن نشد. در ابتدا از سالم بودن پریز برق خود مطمن شوید. برای این کار می‌توانید از فازمتر استفاده کنید یا پریز خود را تغییر دهید. همچنین دوشاخه کولر آبی پرتابل خود را بررسی کنید تا قطع‌شدگی یا خرابی در آن وجود نداشته باشد.

اگر از سالم بودن این موارد اطمینان حاصل کردید و متوجه شدید که چراغ پاور یا کلیدهای درجه‌بندی کولر به درستی کار می‌کنند، ولی کولر آبی پرتابل هیچ عکس‌العملی را از خود نشان نمی‌دهد، احتمال خرابی در موتور کولر آبی پرتابل وجود دارد.

معمولا موتورهای کولر آبی حتما باید توسط متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای باز و تعمیر شود، چون کاری تخصصی محسوب می‌شود. به همین دلیل در این هنگام بهتر است با کارشناسان ما در فنی بلد تماس بگیرید تا شما را در سرویس کولر آبی پرتابل راهنمایی کنند.

عیب یابی کولر آبی پرتابل که با زدن کلید، فیوز می‌پرد

اگر این اتفاق برای شما رخ دهد، شک نکنید که ایراد و مشکل از اتصالی دستگاه یا پریز شما است. ابتدا پریز خود را بررسی کنید و کولر را به پریز دیگری بزنید. اگر این اتفاق مجددا تکرار شد، باید سری به سیم‌های بیرونی و دوشاخه بزنید. اگر از سالم بودن این موارد نیز اطمینان حاصل کردید، باید درپوش کولر آبی پرتابل خود را باز کرده و سیم‌کشی داخلی آن را بررسی کنید. هر کجا که اتصالی یافتید، باید آن را رفع کنید. اگر تمام این موارد بی‌نتیجه ماند با تعمیرکاران باتجربه و حرفه‌ای فنی بلد تماس بگیرید.

– کولر آبی پرتابل ظاهرا روشن می‌شود، ولی فن آن به سختی می‌چرخد

گاهی اوقات به دلیل استفاده زیاد، فرسودگی یا ضربه ممکن است فن کولر آبی پرتابل شما به خوبی حرکت نکند. معمولا برای دفعات ابتدایی با روغن‌کاری این مشکل برطرف می‌شود، ولی در دراز مدت ممکن است روغن کاری پاسخگوی نیاز شما نباشد و مجبور شوید تا فن گولر آبی پرتابل خود را تعویض کنید.

– تعمیرات کولر آبی پرتابل که پره‌های خارجی آن حرکت نمی‌کند

این نکته را به یاد داشته باشید که اگر پره‌های کولر آبی پرتابل شما توسط ریموت تنظیم می‌شود، هیچ‌گاه به صورت دستی آنها را تغییر وضعیت ندهید.

در مدل‌هایی که این کار به صورت دستی انجام می‌شود، مشکلی از این بابت نیست و اگر تغییر وضعیت اتفاق نمی‌افتد، احتمالا میله اتصالی کناری پره‌ها با بدنه از جای خود رها شده است که باید آن را جا بزنید. اگر این بخش دچار شکستگی شده باشد، در صورت جزئی بودن با چسب می‌توان مشکل را حل کرد، ولی شکستگی شدید باشد، باید آن را تعویض کرد.

 

نکات مهم و ضروری برای نگهداری کولر آبی پرتابل

– از جابه‌جایی مکرر کولر آبی پرهیز کنید.

– ترجیحا سعی کنید کولر آبی پرتابل خود را در نزدیکی در یا پنجره قرار دهید و در زمان استفاده در یا پنجره را کمی باز کرده تا تبادل هوا به خوبی انجام شود.

– زمانی که در منبع کولر آبی پرتابل آب وجود دارد، در حمل و نقل آن دقت لازم را داشته باشید.

– سعی کنید کولر آبی پرتابل خود را در نزدیکی پرده یا پارچه و رومیزی قرار ندهید.

– فاصله اصولی در زمان استفاده از کولر آبی پرتابل نسبت به سایر وسایل منزل یا محیط کار حداقل یک متر است.
– روی کولر آبی پرتال وسایلی قرار ندهید.

– پرده‌های کولر آبی پرتابل در صورتی که به ریموت دستگاه متصل است، آن را با دست جابه‌جا نکنید و از ریموت برای این کار استفاده کنید.

– توجه داشته باشید، در زمانی که کولر آبی پرتابل شما نیاز به تعمیر یا سرویس دارد، حتما دستگاه را از برق بکشید.

– وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر، تلویزیون و غیره را در نزدیکی کولر آبی قرار ندهید، چون باعث آسیب به آنها می‌شود.

– در مدل‌هایی که مخزن آب آنها باید به صورت دستی پر شود، حتما در زمان پر کردن مخزن دقت لازم را داشته باشید تا آب به محیط اطراف سرایت نکند.

 

تعمیر کولر آبی پرتابل در فنی بلد

گروه فنی بلد دارای متخصصانی تحصیل کرده و باتجربه می‌باشد که در کار و حرفه خود تخصص کافی و وافی را کسب کرده‌اند. این گروه متشکل از تعمیرکاران و کارشناسان زبده و حرفه‌ای هستند که می‌توانند کلیه لوازم خانگی شما را از جمله کولر آبی پرتابل تعمیر کرده و در اسرع وقت به شما تحویل دهند.

مسلما حضور یک گروه حرفه‌ای در این امر، این نوید را به شما می‌دهد تا با خیالی آسوده و تنها با یک تماس بتوانید مشکل خود را با آنان مطرح کرده و راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید

خدمات دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code