دلایل بوق زدن اتو پرس

بوق زدن اتو پرس | اتوپرس به دلیل آسانی در استفاده و کیفیت خوب در اتو کردن البسه یکی از لوازم خانگی محبوب در میان خانواده ها به حساب می آید. اکثر لوازم برقی به مرور زمان در اثر استفاده ممکن است با مشکلاتی روبرو شده و این مشکلات را به صورت های مختلفی بروز دهند. اگر شما نیز یکی از استفاده کنندگان از اتوپرس هستید شاید با صدای بوق اتوپرس روبرو شده باشید.

در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل بوق زدن اتوپرس و عوامل مربوط به آن آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

بررسی دلایل بوق زدن اتو پرس

اولین نکته که در هنگام استفاده از وسایل الکتریکی باید به آن توجه داشته و رعایت کرد، سازگاری ولتاژ دستگاه با ولتاژ برق شهری می¬باشد که اتوپرس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یکی از دلایل بوق زدن اتوپرس آسیب دیدن برد و سیم کشی آن می باشد. توجه داشته باشید که ولتاژ برق شهری به شدت افت ولتاژ داشته و همین می تواند یکی از عوامل آسیب رساندن به برد اتوپرس و حتی سیم کشی های بخش های مختلف آن باشد.

به منظور جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل بهترین راه استفاده از یک محافظ استاندار می باشد تا از دستگاه در مقابل افت ولتاژ برق محافظت کرده و مانع از آسیب رسیدن به برد و سیم کشی اتوپرس شود.

دلیل دیگر بوق زدن اتوپرس رسوب گرفتن قسمت های مختلفی که در تماس با آب هستند می باشد مانند: پمپ، فیلتر، سنسورها، شیلنگ¬ها و صفحه  های اتوپرس که دلیل آن ته نشین شدن املاح موجود در آب در قسمت های مذکور می باشد. بهترین کار برای جلوگیری از این مشکل استفاده از آب مقطر و یا آب جوشیده می باشد که از خود هیچ اثری برجای نمی گذارد.

نکته بعدی در مورد جلوگیری از ایجاد مشکل و بوق زدن اتوپرس استفاده از ابر استاندارد و روکش نسوز می باشد. ابر سالم و استاندارد با خاصیت ارتجاعی که دارد موجب می شود تا چروک لباس به راحتی باز شود که این امر در میزان مصرف برق، زمان و آسانی اتو کردن تاثیر زیادی دارد.
همچنین پیشنهاد شده به جهت جلوگیری از ایجاد مشکل برای اتوپرس و بوق زدن اتوپرس با فاصله زمانی حداقل هفته ای یکبار از اتوپرس استفاده نمایید، چرا که این عمل باعث می شود که سیستم برد اتوپرس و همچنین سیستم بخار اتوپرس تقویت شده و در مقابل آسیب دیدن مقاوم شود.

و در پایان می رسیم به یکی از مهمترین نکاتی که باید در خرید هر وسیله ای به آن توجه کرد. همواره سعی کنید برند سازنده ای از اتوپرس را برای خریداری انتخاب نمایید که دارای کارت گارانتی باشد و بتواند خدمات پس از فروش خوبی را به مشتریان خود چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی ارائه دهد.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که در هرکاری برای رفع مشکل پیش آمده باید به متخصص آن مراجعه کرد. در مورد رفع مشکل بوق زدن اتوپرس نیز بهترین و مطمئن ترین راه در درجه اول ارتباط با شرکت سازنده آن از طریق مراجعه به تعمیرگاه مجاز اتو پرس می باشد، چرا که تعمیر مستلزم رعایت نکاتی است که اکثر مصرف کنندگان با آن ها نا آشنا هستند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code