شکستن دسته اتو پرس

شکستن دسته اتو پرس | اتوپرس از جمله دستگاه­های محبوبی می­باشد که چندیست جای اتوهای معمولی و یا اتوهای بخار را گرفته است و به دلیل سرعت و کیفیت مطلوب مشاهده شده در نتیجه کار، جایگزین مناسبی می­باشد.

نحوه کار اتوپرس کمی متفاوت با اتوهای دیگر بوده این دستگاه در یک محل امن ثابت می­ماند و لباس بر روی سطح آن قرار می­گیرد و سپس دسته­ ی اتو پرس بر روی لباس قرار می­گیرد. سپس حرارت یا بخار تولید شده در کنار فشار وارده از دسته، باعث صاف شدن لباس می­شود.

بنابراین می­توان گفت که دسته اتو پرس از جمله قسمت­های مهم آن می­باشد در این مقاله قصد داریم به کاربرد دسته و مشکلات محتمل بر روی این قطعه بپردازیم.

دسته اتوپرس قسمت بالایی اتو پرس می­باشد که با بالا و پایین رفتن آن عمل اتو انجام می­شود. بر روی دسته اتوپرس یک دستگیره وجود دارد که با فشار به سمت پایین دسته نیز پایین رفته و با رسیدن به کف بصورت اتوماتیک فشار به حداکثر مقدار خود می­رسد و باعث پرس لباس می­­­شود.

در مدل­های مختلف میزان فشار وارده متفاوت می­باشد ولی بصورت میانگین این فشار معادل ۴۰ کیلوگرم می­باشد. با بالا بردن دستگیره موجود روی دسته اتوپرس فشار وارده آزاد می­شود و دسته از کفی اتو جدا شده و بالا می­رود.

بر روی این دسته، ولوم مربوط به قفل دسته نیز قرار دارد که در حالت باز یا بسته، با چرخاندن ولوم باعث قفل شدن دسته در همان حالت می­شود. این قفل به قفل ایمنی کودک نیز معروف است. چرا که با بستن دسته و قفل آن مانع از دستکاری اتو توسط بچه­ ها می­شود.

برای قفل کردن اتوپرس لازم است هنگامی که دسته پایین است ولوم قفل را به حالت قفل قرار داده تا دسته و کف اتو به هم بچسبند. در یک سری از مدل­ها دسته ­ها علاوه بر کار پرس، بخار نیز تولید می­کنند.

 

مطابق گفته­ های پیشین به این نتیجه می­رسیم که دسته اتوپرس از اهمیت بالایی برخوردار می­باشد بنابراین باید جنس دسته خیلی محکم و بادوام باشد تا در برابر فشار مقاومت داشته باشد همچنین طراحی دسته اتو پرس باید به گونه­ای استاندارد و متناسب با ارگونومی و نحوه ایستادن اشخاص باشد تا در معرض فشار و ایستادن، به بدن و مخصوصا گردن و دست شخص فشار مضری وارد نشود

. معمولا دسته اتوپرس­ها از پلاستیک­های مقاوم و مرغوب ساخته شده که به کمک مفصل‌های فلزی ضدزنگ طراحی دسته را کامل می­کنند.

در ادامه به مشکلات احتمالی برای دسته اتو پرس خواهیم پرداخت:

دسته به سختی بالا یا پایین می­رود در این حالت احتمالا ستون شکسته و نباید دستگاه استفاده شود زیرا احتمال شکستن دسته اتو پرس هم وجود دارد.

دسته هنگام بالا رفتن قفل نمی­شود و به پایین می­افتد، این اتفاق نیز مربوط به شکستگی قسمتی از ستون می­باشد که در تعمیر اتو پرس بر طرف می شود.

ولوم مربوط به قفل دسته نمی­چرخد، با مقداری فشار به سمت پایین و سپس چرخاندن ولوم مشکل حل می شود.

اتوپرس هنگام بستن دسته خاموش می­شود، برد سیستم دچار مشکل شده است و نباید از دستگاه استفاده کرد.

دسته اتوپرس از بدنه جدا شده است، این مشکل نیز مربوط به شکستن ستون می­باشد و باید تعمیر شود.

 


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code