علت نشتی آب از آبسردکن

نشتی آب از آبسردکن | اگر به تازگی از دستگاه‌های آب‌سردکن استفاده می‌کنید، این احتمال وجود دارد که بین نشت آب از طریق آب ‌سردکن یا بخش آب ‌ریز آن دچار اشتباه شوید. حتی اتفاق افتاده‌است، که افراد ماهر هم به شکل لحظه‌ای بین این دو موضوع دچار اشتباه می‌شوند. بهتر است در نخستین گام قسمت آب ‌ریز آبسردکن را آزمایش، سپس آن را خالی کنید تا آب از آن بخش به بیرون ریخته نشود.

بررسی علت های نشتی آب از آبسردکن

به‌طور کلی یکی دیگر از ایرادهای متداول این دستگاه، که باعث نشت آب از آبسردکن می‌شود، ممکن است این باشد که دریچه عقب در به شکل کامل و درستی بسته نشده باشد. اگر دقت کنید، یک پیچ کوچک نقره‌ای را خواهید دید که به منظور تخلیه آب تعبیه شده‌است.

این پیچ نقره‌ای باید به شکل مناسبی برای رفع نشت آب آبسردکن، آب‌بندی شده باشد. یکی دیگر از متداول‌ترین علل نشتی آب آبسردکن، ایراد در قسمت منبع پلاستیکی آب‌سردکن است، که مسلما با تعویض آن مشکل حل خواهد شد. دلیل عمده دیگر، ایراد در منبع استیل آب سرد یا گرم بوده و دلیل دیگر نیز وجود نشتی در شلنگ و بخش‌های رابط می‌باشد.

نقش منبع آب در نشتی آب از آبسردکن-min

 

دستگاه‌های آب‌سردکن زمانی به علت فشار ناشی از گرمای دستگاه تهویه‌ مطبوع یا افزایش فشار آب، این احتمال در آنها وجود دارد که در آنها نشتی رخ دهد و آب به بخش‌‌های بیرونی دستگاه نفوذ کند.

البته این موارد معمولا ایراد مهمی تلقی نمی‌شود و در اغلب اوقات می‌توان آن را به آسانی رفع کرد. با این وجود، اگر نشتی ادامه‌دار شود و به شکل یک ایراد ثابت باقی بماند، این مسئله می‌تواند به عنوان یک مشکل جدی محسوب شود و نیار به تعمیر آبسردکن داشته باشید.

اگر نشتی آب از آبسردکن با گرفتن درزهای لوله‌ها و محکم کردن پیچ‌ها درست نشود، باید دریچه‌ ورودی آب را بررسی نمود. یعنی باید مسیر اصلی ورود آب و آب‌سردکن را آزمایش و از درست بودن اتصالات آن اطمینان حاصل کرد. اگر پس از انجام این مراحل نشتی ادامه پیدا کرد، بهتر است از لوله‌ها بازدید کنید که دچار گرفتگی نشده باشند.

زیرا گرفتگی لوله‌ها باعث افزایش فشار آب می‌شود. اگر این مسئله برایتان اتفاق افتاد، شیرآب ورودی به آب‌سردکن را باز و آن را از آب‌سردکن جدا کنید. بعد از آن سرکه و آب را با هم مخلوط کرده و داخل لوله‌های آب‌سردکن بریزید. این کار باعث می‌شود، محلول سرکه و آب داخل لوله‌ها جریان پیدا کرده و هر نوع گرفتگی و رسوب را برطرف کند. با این ترفندها به احتمال زیاد مشکل آب‌سردکن شما حل خواهد شد. این کلیت ماجرا بود، حال در ادامه نکات مهمی را در این رابطه به شما ارایه می‌دهیم.

  • مخزن آبسردکن از جنس پلاستیک یا استیل می‌باشد، که عامل اصلی و تاثیرگذار بر روی قیمت آن است. برای جلوگیری از سرریز شدن آب در آب‌سردکن، مخزن باید عایق‌بندی شده باشد. مسلما وجود هرگونه روزنه یا ترک منجربه نشت آب آبسردکن می‌شود. به یاد داشته باشید که اگر ترک قابل ترمیم نبود، حتما باید منبع آب را عوض کنید.

 

  • گاهی وقت‌ها اتصالات داخلی موجب نشتی آب می‌شوند، که بیشتر به علت ضعیف بودن این نوع اتصالات است. اگر این مسئله را مشاهده کردید، سریعا آب‌سردکن را خاموش کرده و اتصال لوله‌ها را از پشت دستگاه قطع کنید. سپس پمپ آب را بررسی کرده و از نصب صحیح و درست آن اطمینان حاصل کنید.

 

  • هر چقدر که عمر دستگاه آب‌سردکن بیشتر شود، احتمال چکه کردن شیر آب گرم و سرد آن بیشتر می‌شود و آب‌ریز دستگاه را پر از آب می‌کند. مشخص است که با تعویض اتصالات پمپ‌ دستی آب گرم یا سرد، می‌توان این مسئله را حل کرد. توصیه می‌شود از سینی تخلیه یا همان آب‌ریز آب‌سردکن برای خالی کردن باقی‌مانده چای یا مواردی از این دست استفاده نکنید. برای اینکه منافذ آب‌ریز فقط برای عبور آب ساخته شده‌است و عبور هر موردی به غیر از آب، باعث گرفتگی و مصدود شدن راه آن می‌شود. گاهی اوقات نیز اتصالات داخلی دستگاه قطع یا ضعیف می‌شوند، که در طی زمان باعث نشتی آب خواهد شد. شایان ذکر است که جایگزینی اتصالات، بهترین گزینه برای حل این مشکل است.

 

  • گاهی پیش می‌آید که فشار آب آبسردکن راضی کننده نیست. به همین علت زمان زیادی جلوی دستگاه سپری خواهد شد تا یک لیوان آب نصیب شما شود. این اتفاق دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد، از جمله کاهش آب مخزن، هواگیری مخزن آب، کاهش توان دستگاه آب‌سردکن، فشار کم آب آب‌سردکن، خالی بودن آب دستگاه، تغییر دمای آب آب‌سردکن، استفاده زیاد و مداوم آب‌سردکن توسط افراد مصرف کننده، خاموش بودن سوییچ آب گرم، عدم برقراری ارتباطی برق دستگاه و خالی بودن مخزن آب.

 

اگر به هر علت نتوانستید نشتی آب‌سردکن خود را برطرف کنید، اصلا نگران نباشید، تعمیرکاران و کارشناسان زبده ما در اسرع وقت تعمیر آبسردکن شما انجام می دهند و مثل روز اول به شما تحویل می‌دهند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code