تعمیر چرخ گوشت

۲۳ ۰۲ ۱۴۰۰

تعمیر چرخ گوشت | دستگاه چرخ گوشت یکی از لوازم خانگی است که ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به تعمیرات چرخ گوشت داشته باشید. این مشکل ممکن است از عدم استفاده صحیح و یا گذشتن عمر قطعات دستگاه به وجود آید. در بعضی مواقع استفاده از خدمات درست یک مجموعه، موجب می شود تا با هزینه مناسب تر چرخ گوشت شما به مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد و احتیاجی به خرید دستگاه جدید با هزینه بالا نباشد.

خدمات ویژه تعمیر چرخ گوشت صنعتی و خانگی در فنی بلد

اولین قدم بعد از به مشکل خوردن دستگاه پیدا کردن یک مرکز تعمیر چرخ گوشت نان مناسب است.مجموعه باید از تکنسین های با تجربه و با سابقه کاری بالا استفاده نماید که هر سه ماه دوره های آموزشی جدید را سپری کرده باشند و دوم اینکه با توجه وجود قطعات، با کیفیت های متفاوت در بازار، استفاده از بهترین قطعه موجب می شود تا عمر دستگاه بالاتر رفته و کم تر نیاز به تعمیرات چرخ گوشت پیدا شود.

بهترین خصوصیاتی که مجموعه که خدمات سرویس چرخ گوشت ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

. پذیرش سریع درب منزل

. پیک رایگان برای تحویل و ارسال دستگاه

. سرعت بالا در تعمیرات و تحویل فوری دستگاه ( ۲ تا ۵ روز کاری)

.استفاده از قطعات با کیفیت و اصل

. ضمانت ۱۰۰ روزه بابت تعمیرات

مجموعه فنی بلد یکی از مجموعاتی است که تمام خدمات بالا را ارائه می دهد و در هنگام پیش آمدن مشکل برای چرخ گوشت میتوانید با ما تماس بگیرید. تکنسین های متخصص در تعمیر چرخ گوشت به سرعت مشکل دستگاه شما را حل خواهند کرد.

کافی است روی آیکون موبایل کنار سایت کلیک نمایید و درخواست خود را مطرح نمایید. پیک های ویژه مجموعه به سرعت و بدون هیچ هزینه ای دستگاه را از شما تحویل خواهند گرفت و به عیب یابی چرخ گوشت شما را تعمیر خواهند کرد.

 

مشکلات رایج در تعمیرات چرخ گوشت

-عیب یابی چرخ گوشت که روشن شده ولی چرخ حلزونی حرکت نمی‌کند

این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. این دلایل شامل خراب شدن چرخ دنده داخلی چرخ گوشت، هرز شدن انتهای آرمیچر چرخ گوشت و وجود ساییدگی در انتهای چرخ حلزونی چرخ گوشت می‌باشد.

برای دسترسی به بخش آرمیچر باید چرخ گوشت را باز کرده و انتهای آرمیچر دستگاه را بررسی کنید. اگر انتهای آرمیچر چرخ گوشت هرز شده باشد، باید به نحوی آن را ترمیم کرد یا در صورت عدم تعمیر باید آن را تعویض نمود.

اگر این بخش مشکلی نداشت. به چرخ دنده‌های چرخ گوشت دقت کنید. هرگونه شکستگی، دررفتگی و مشکلی در چرخ‌دنده‌ها باعث می‌شود که عملکرد چرخ گوشت دچار اخلال شده و به درستی کار نکند. معمولا چرخ‌دنده در صورت خرابی قابل تعمیر نبوده و باید تعویض گردد.

اگر دو مورد یاد شده کاملا سالم بودند، ایراد را باید در بخش برآمدگی‌های چرخ حلزونی چرخ گوشت بیابید، چون ممکن است این بخش‌ها به مرور زمان ساییده شده و این قسمت از چرخ گوشت را از کار انداخته باشد. در این حالت نیز معمولا تعویض قطعه راه حل بهتری خواهد بود.

-سرویس چرخ گوشت در حین کار صدای ناهنجار و بلندی ایجاد می‌کند

معمولا ایجاد صدای زیاد در چرخ گوشت‌ها به دلیل ایراد و خرابی در یاتاقان‌های چرخ گوشت یا هرز شدن پروانه موجود در موتور خنک کننده آن یا فاسد شدن گریس در چرخ گوشت می‌باشد.

در صورتی که پروانه خنک کننده شل شده باشد، می‌توانید آن را محکم کرده و صدای ناهنجار چرخ گوشت را کم کنید. اگر این بخش سالم بود، سری به بخش گریس چرخ‌دنده‌ها بزنید. در صورتی که نیازمند گریس بود، از گریس نسوز استفاده کنید. اگر موارد فوق سالم بودند و مشکلی نداشتند، احتمال خرابی در یاتاقان دلیل آخر می‌تواند باشد که معمولا با تعویض آن این مسئله حل می‌شود.

–  تعمیر چرخ گوشت صنعتی که از داخل جعبه‌دنده گریس خارج می‌شود

معمولا این مسئله به علت شل بودن پیچ‌های جعبه‌دنده در چرخ گوشت رخ می‌دهد، ولی اگر چرخ گوشت شما دارای واشرهای نمدی در این بخش است، مشکل از خرابی و ساییدگی واشرهای نمدی است که با تعویض آن این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

–  در زمان ریختن گوشت در داخل چرخ گوشت، گوشت چسبیده و خارج نمی‌شود

معمولا این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که تیغه‌های چرخ گوشت کند شده است یا فاصله بین تیغه‌های چرخ گوشت و بخشی که گوشت از آن خارج می‌شود، ایجاد شده است. این مسئله را می‌توانید با باز و بسته کردن سری چرخ گوشت و بستن درست آن رفع کنید.

البته چربی زیاد گوشت نیز ممکن است باعث این امر شود، پس سعی کنید چربی گوشت را در این مواقع کمتر کنید. نکته مهمی که نیاز است در اینجا به شما یاداوری کنیم این است که تیغه چرخ گوشت را برای تیز کردن حتما به افراد حرفه‌ای و کاربلد بسپارید، چون این یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت و ابزار دارد.

گروه فنی بلد با داشتن بهترین ابزارها می‌تواند این کار را برای شما به بهترین نحو انجام دهد. لازم به ذکر است که هرگونه دستکاری غیرحرفه‌ای در تیغه چرخ گوشت می‌تواند باعث ایجاد آسیب شدید در آن شده و استفاده مجدد از آن تیغه را برای شما غیرممکن کند.

عیب یابی چرخ گوشت صنعتی روشن می‌شود، ولی درست کار نمی‌کند

این مسئله معمولا به دلیل ایراد در زغال چرخ گوشت یا خرابی در ترمینال‌های کلیدهای چرخ گوشت است. با تعویض موارد یاد شده نیز می‌توان این مشکل را حل کرد.

 

نکات مهم و برجسته برای نگهداری صحیح از چرخ گوشت

– تیغه‌های چرخ گوشت را برای عملکرد بهتر هر سه ماه تیز کنید.

– پیاز و سبزیجات را با چرخ گوشت چرخ نکنید. این کار باعث آسیب به تیغه شده و آب موجود در آن نیز دستگاه را خراب می‌کند.

– تا آنجا که می‌شود از قطعات ریز شده گوشت برای چرخ کردن استفاده کنید.

– اگر به طور مداوم می‌خواهید از چرخ گوشت خود استفاده کنید، بهتر است هر ۱۵ دقیقه استراحتی به دستگاه بدهید.
– هرگز چرخ گوشت خود را بدون بار روشن نکنید.

– همیشه از استوانه پلاستیکی چرخ گوشت برای هدایت گوشت به داخل محفظه چرخ گوشت استفاده کنید.

– چرخ گوشت را در مکانی مسطح و سخت قرار دهید، طوری که زیر چرخ گوشت هوا جریان داشته باشد. اگر این مسئله را رعایت نکرده و چرخ گوشت را روی رومیزی یا پارچه‌ای قرار دهید، باعث می‌شود چرخ گوشت شما بسوزد.

– قبل از روشن کردن چرخ گوشت، داخل دستگاه را بازدید کنید تا جسم خارجی در آن نباشد.

– حتما گوشتی را که می‌خواهید چرخ کنید بررسی کنید تا تکه ‌های استخوان به آن نچسبیده باشد.

– اگر متوجه صدای غیر عادی در چرخ گوشت شدید یا مشاهده کردید که چرخ گوشت به کندی می‌چرخد، سریعا چرخ گوشت را خاموش کرده و علت را بررسی کنید.

سرویس و تعمیرات چرخ گوشت خانگی و صنعتی در فنی بلد

گروه فنی بلد با کادری مجرب و با دانش فراوان در زمینه تعمیر کلیه لوازم خانگی از جمله چرخ گوشت، این افتخار را دارد تا شما را در مسیر تعمیر لوازم خانگی خود راهنمایی کرده و مشاوره‌های لازم را به شما ارایه نماید.

در صورتی که شخصا نتوانستید چرخ گوشت و سایر لوازم خانگی خود را تعمیر کنید، تعمیرکاران ما در اسرع وقت خدمت شما رسیده و خدمات فنی خود را به شما ارایه می‌کنند. لازم به ذکر است که گروه فنی بلد باتجربه فراوان توانایی تعمیر انواع چرخ گوشت‌های صنعتی را نیز دارا می‌باشد. به همین دلیل تعمیر چرخ گوشت صنعتی خود را نیز می‌توانید به تعمیرکاران زبده و حرفه‌ای ما بسپارید.

خدمات دیگر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

code

کلیه خدمات مجموعه در آدرس تهران هروی بلوار پناهی نیا خیابان صفر رنجبر خیابان طالقانی کوچه صالحی پلاک 27 انجام میگردد و هیچ گونه شعبه ای در سایر نقاط تهران و سایر شهرها وجود نداردمتوجه شدم
+